Česky

Česky

English

menu
zavřít

Běžci se již mohou hlásit na 6. ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2021

8. 12. 2020

Aktuality

11

Zlín – Stejně jako v minulých letech otevírají již v závěru roku organizátoři registrace na festivalový půlmaraton.

Začala registrace na Fesivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2021

Zlín – Stejně jako v minulých letech otevírají již v závěru roku organizátoři registrace na festivalový půlmaraton. Ten by se měl v příštím roce uskutečnit v neděli 30. května 2021 a měl by být součástí doprovodného programu 61. Zlín Film Festivalu. Závod pořádá již tradičně společnost FILMFEST společně s Běhy Zlín. Pro běžce připravili letos celou řadu novinek.

Zájemci se mohou k účasti na festivalovém maratonu hlásit za nejvýhodnějších podmínek až do konce ledna. Výše startovného zůstává i v tomto ročníku stejná. Nejlevnější startovné ve výši 599 Kč za půlmaraton, 499 Kč za čtvrtmaraton a 1999 Kč za čtyřčlennou štafetu přinese závodníkům opět celou řadu atraktivních benefitů. Totéž platí i pro novou kategorii nazvanou „tandem“, v rámci níž se na trať čtvrtmaratonu mohu vydávat běžecké dvojice.

„Protože ve dvou se to lépe táhne, rozhodli jsme se otevřít novou kategorii, díky níž se mohou běžci vzájemně podpořit a třeba i vyhecovat k lepším výkonům,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a dodala: „Dvojice odstartují současně, stejně tak musí být společně v cíli, s maximálním časovým rozestupem 20 vteřin od sebe. Za výsledný je potom považovaný čas toho pomalejšího.“ Startovné pro tuto kategorii je nyní ve výši 998 Kč.

Registrovat se na jednotlivé tratě běhu je možné už nyní na www.zlinskypulmaraton.cz, kde jsou také uvedeny podrobné informace o závodě i cenách startovného. „K dispozici jsou zde také oblíbené dárkové poukazy. Věříme, že pro příznivce běhu budou i letos atraktivním vánočním dárkem,“ doplnila Jarmila Záhorová.

Trasa půlmaratonu dozná v roce 2021 zásadní změny. Ta byla plánovaná už loni, ale s ohledem na omezení během 5. ročníku od ní organizátoři nakonec ustoupili. Oproti předchozím letům tak bude nově závod startovat u Kongresového centra Zlín. Od něj se poběží přes ulici Štefánikovu na Dlouhou, a poté ulicí Rašínovou na centrální zlínské náměstí. Dále potom už známou trasou přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru.

Součástí akce bude opět i oblíbený Festivalový VIVA rodinný běh na 1400m, který se uskuteční v dopoledních hodinách. Tento, stejně jako v předchozích letech, začínat na náměstí Míru a mohou se jej zúčastnit dospělí s dětmi, junioři nebo ti, co preferují kratší tratě.

Zdroj: FILMFEST

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru