Česky

Česky

English

menu
zavřít

Bezpečnostní rada města vydává doporučení městským i soukromým institucím

10. 3. 2020

Aktuality

26

Zlín - V kontextu mimořádných nařízení Ministerstva zdravotnictví doporučuje Bezpečnostní rada města Zlína uzavření některých městských i soukromých institucí.

img-1418.jpg

Zlín - V kontextu mimořádných nařízení Ministerstva zdravotnictví doporučuje Bezpečnostní rada města Zlína uzavření některých městských i soukromých institucí.

"Děkujeme všem zodpovědným občanům, kteří na základě výzvy Ministerstva zdravotnictví po návratu ze zahraničí kontaktovali svého lékaře a respektují jeho rozhodnutí. Zároveň opakovaně vyzýváme občany, kteří se v průběhu března vrátili ze zemí či lokalit, kde byla nákaza potvrzena, aby kontaktovali svého lékaře. Chovejme se prosím všichni zodpovědně ke svému okolí,“ řekl primátor Jiří Korec.

Bezpečnostní rada města doporučuje v souvislosti s ochranou občanů města a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 uzavřít následující instituce zřizované městem: Městské divadlo Zlín, Městské lázně Zlín, Památník Tomáše Bati, Alternativa – kulturní institut Zlín, Kongresové centrum Zlín, Filharmonie Bohuslava Martinů, kluby seniorů. Město doporučení Bezpečnostní rady akceptovalo, proto budou od 11. 3. 2020 výše uvedené organizace uzavřeny.

Bezpečnostní rada města zároveň vyzývá k respektování mimořádného nařízení Ministerstva zdravotnictví týkající se zákazu konání akcí nad 100 osob. Spolky a mimoškolské aktivity fungují zatím nadále ve standardním režimu, zároveň však musejí respektovat zákaz konání akcí nad 100 osob. Je tedy na uvážení těchto institucí, v jakém režimu provozu budou pokračovat.

Doporučení je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru