Česky

Česky

English

menu
zavřít

Bezplatné vyšetření znamének se vrací do Zlína

3. 5. 2018

Aktuality

101

Zlín - Bezplatné vyšetření kůže v rámci akce Spolu proti melanomu již potřetí nabídne obyvatelům našeho města Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP), a to ve čtvrtek 10. května 2018 na náměstí Míru...

spolu-proti-melanomu-zlin-2017.jpg

Zlín - Bezplatné vyšetření kůže v rámci akce Spolu proti melanomu již potřetí nabídne obyvatelům našeho města Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP), a to ve čtvrtek 10. května 2018 na náměstí Míru. Vyšetření odbornými lékaři bude zcela zdarma a mohou je podstoupit všichni zájemci bez omezení věku a bez ohledu na to, u které zdravotní pojišťovny jsou registrováni. Záštitu nad akcí i letos převzal primátor města statutárního města Zlín MUDr. Miroslav Adámek.

„Jedná se o jedno z důležitých preventivních vyšetření a jsem tedy rád, že lidé tuto možnost mají. Zvu tedy Zlíňany, aby se prošli přes náměstí a ukázali svá znaménka. Včasný záchyt melanomu má vždy lepší prognózu a léčba je úspěšnější,“ říká Miroslav Adámek, primátor Zlína a původní profesí lékař.

Mateřská znaménka si budete moci nechat zkontrolovat ve speciálním stanu v době od 10 do 17 hodin. Součásti bude doprovodný program v oblasti zdravého životního stylu. Zájemci si budou moci například změřit krevní tlak či množství tukové tkáně v těle.

Ve Zlíně mají lidé o vyšetření  kůže ve stanu v rámci akce Spolu proti melanomu na náměstí Míru velký zájem. Během loňské akce se zde nechalo vyšetřit 649 zájemců, vyšetřující lékaři zachytili 33 nálezů znamének, které si vyžádaly podrobnější vyšetření.

 „Zhoubný melanom totiž patří mezi nejzhoubnější druhy rakoviny, neboť začíná relativně brzy metastazovat do dalších částí a orgánů lidského těla. Je životně důležité odhalit nemoc včas, proto pokud máte na těle podezřelé znaménko, určitě přijďte na naše bezplatné vyšetření,“ uvedla tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová. Podle statistik zemře na zhoubný melanom kůže kolem 400 osob ročně.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru