Česky

Česky

English

menu
zavřít

Blíží se Dny na monoski 2017

10. 2. 2017

Aktuality

12

Zlín – Další ročník akce Dny na monoski se tentokrát koná ve Ski Areálu Troják v Hostýnských vrších. Jízdu na lyžích přizpůsobených pro tělesně postižné osoby, tzv. monoski, si mohou lyžaři vyzkoušet v sobotu 11. března.

Lyže je přizpůsobena tělesně postiženým osobám

Zlín – Další ročník akce Dny na monoski se tentokrát koná ve Ski Areálu Troják v Hostýnských vrších. Jízdu na lyžích přizpůsobených pro tělesně postižné osoby, tzv. monoski, si mohou lyžaři vyzkoušet v sobotu 11. března.

Zájemci o netradiční lyžování okusí na svahu nejenom jízdu, ale také přesun z vozíku na monoski, udržení stability na rovině či základní manipulaci na lyžařském vleku.

Chceme širokou veřejnost seznámit s lyžováním na monoski, a to prostřednictvím jejich vlastního zážitku. Hlavní myšlenkou projektu je zprostředkovat aktivní sportovní vyžití lidem s tělesným postižením, kteří monoski nevlastní nebo o tomto sportu a možnosti nikdy neslyšeli,“ vysvětlil smysl projektu Dny na monoski vedoucí Centra aplikovaných pohybových aktivit Ondřej Ješina.

Jízdu na speciální lyži budou v tento den vyučovat licencovaní instruktoři zcela zdarma. Součástí celodenní akce je bohatý doprovodný program pro děti.

Dny na monoski, pořádané od roku 2013, organizačně zajišťují lyžařské školy Ski Fantastic a Newman School ve spolupráci s Centrem aplikovaných pohybových aktivit a Fakultou tělesné kultury UP v Olomouci spolu s příslušnými lyžařským areálem. Poprvé na Trojáku tuto akci organizuje lyžařská škola Yetty ski.

Více informací na: www.dnynamonoski.cz a www.trojak.cz

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru