Česky

Česky

English

menu
zavřít

Blíží se lednová výzva Do práce na kole

22. 12. 2021

Aktuality

12

Zlín - Lednová výzva Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem 2022 (DPNK 2022) opět bude ! Jedná se o týdenní akci bez platby startovného,...

zima-kolo3.jpg

Lednová výzva Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem 2022 (DPNK 2022) opět bude ! Jedná se o týdenní akci bez platby startovného, která se bude konat v termínu 24. -  30. ledna 2022. V této výzvě je jedinou kategorií pravidelnost a neřeší se nijak týmy, trička, startovné. Vylosovaní jednotlivci obdrží startovné na květnovou výzvu 2022 zdarma pro sebe a celý tým.  Můžete začít samostatně, nebo se zapojit mezi ostatní chodce, běžce, cyklisty, koloběžkáře z celé republiky do boje s vlastní pohodlností. Vezměte to třeba kousek MHD a zbytek dojděte pěšky. Nebo nakombinujte kolo a vlak.

Pokud rádi soutěžíte, tak se zapište od 1.ledna 2022 do Lednové výzvy na www.dopracenakole.cz, ale od 1. února 2022 se můžete přihlásit i do květnové celorepublikové motivační akce DPNK 2022.

Po celý květen se pak můžete hecovat a v týmech se zapojit do soutěže o zajímavé ceny a zúčastňovat se různých akcí na triko zdarma (káva, zmrzlina, snídaně). Hlavně však pomůžete svému městu. Snižovat emise, ale také mapovat stav a kvalitu chodecké a cyklistické infrastruktury. Anonymizovaná data, která účastníci nahrávají (buď ručně či s pomocí appky) do systému se analyzují a poskytují zastupitelům*kám i úředníkům z odboru městské dopravy. Mohou jim tak pomoci identifikovat problematická místa, a následně je řešit.  Vyhlašování výsledků a předávání odměn DPNK 2022 za Zlín, Otrokovice a okolí bude začátkem června ve Zlíně. 

Ke koupi startovného můžete inspirovat i svého zaměstnavatele a zajistit tak sobě i kolegům smysluplný dárek. Svého zaměstnavatele můžete na oplátku navrhnout na titul Cyklozaměstnavatel roku 2022. Hromadné objednávky více než 20 poukazů pište na e-mail  kontakt@dopracenakole.cz

Jedenáctý ročník  celorepublikové výzvy DPNK 2021 se k velkému překvapení stal rekordním (a to včetně Lednové a Zářijové výzvy).

Po celý květen se udržitelně a aktivně přepravovalo více než 22 000 lidí, kteří dohromady překonali téměř 5,5 milionu kilometrů a ušetřili tak téměř 700 tun CO2. To je zhruba tolik, kolik zvládne absorbovat 700 stromů za 100 let ! Máme radost, že zájem o udržitelné (a z epidemiologického hlediska bezpečné) způsoby dopravy setrvale stoupá. Ze zpětné vazby od účastnic a účastníků víme, že výzva přispěla k psychické i fyzické pohodě všech zapojených a pomohla stmelovat kolektivy, jejichž soudržnost byla vlivem pandemie někdy značně oslabena.

Velkým zadostiučiněním pro organizátory výzvy DPNK je, že 64 % účastnic a účastníků výzvy chce v udržitelné dopravě pokračovat i mimo rámec výzvy. Většina se tedy nechce šetrné dopravy vzdát - děkujeme ! 


Zdroj: TZ CykloZlín 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru