Česky

Česky

English

menu
zavřít

Blíží se registrace lednové výzvy Do práce na kole

18. 12. 2020

Aktuality

11

Zlín - Připravte se, registrace do 3. ročníku Lednové výzvy začíná již 4. ledna 2021. V rámci celorepublikové akce můžete poměřovat své síly a cestovat do práce a zpět ...

zima-kolo.jpg

Zlín - Připravte se, registrace do 3. ročníku  Lednové výzvy začíná již 4. ledna 2021.
V rámci celorepublikové akce můžete poměřovat své síly a cestovat do práce a zpět  na kole, koloběžce, pěšky či poklusem od 18. do 25. ledna 2021:
  • Výzva je určená pro jednotlivce
  • Koná se po celé republice
  • Akce je zdarma
A co za to? Kromě lajků na sociálních sítích, získáte hlavně dobrý pocit z aktivní a ekologické dopravy, která nezatěžuje životní prostředí a v době (post)covidové představuje nejbezpečnější a nejzdravější alternativu.
 
Výherce cen bude hlavní organizátor, to je Auto*Mat Praha z.s., losovat ze všech účastníků s pravidelností nad 66 %.  Je nachystáno 15 týmových startovných do květnové výzvy Do práce na kole 2021 , dále pro tři jednotlivce servis kola zdarma u Kolofix (do výše 2 000 Kč) a také několik nových čepic AutoMat.
 
Bezmotorovou dopravu je možné stejně jako v dalších motivačních soutěžích Do práce na kole kombinovat s MHD či vlakem (do systému si z appky či ručně nahráváte jen část cesty překonané „na vlastní pohon“).
 
A jaká byla  Lednová výzva Do práce na kole 2020 ? Za celou Českou republiku se registrovalo celkem  2 760 odvážlivců, tedy o 73 % víc než v roce 2019. Z celkového počtu přihlášených mělo 870 dokonce 100 % pravidelnost. To už je úctyhodný výkon!
V počtu ujetých kilometrů byl za celou republiku na 2. místě cyklista Jirka ze ZLINPROJEKTU a.s. Zlín, který najel za týden neuvěřitelných 571,7 km a na 3. místě soutěžící Michal Kožuch z Continental Barum Otrokovice, který zvládl 547,5 km.
 
Celkem bylo šetrně překonáno 90 019,8 km, z toho 16 % kilometrů připadá na chůzi a běh, zbylých 84 % km na kolo. Je vidět, že o udržitelnou dopravu je zájem – ať už kvůli kondici, hecování, ochraně životního prostředí nebo také možnosti přispět daty o trasách k zlepšování cyklistické infrastruktury ve městě. 
Vyzvěte kolegy či kamarády a zapojte se do akce spolu s tisíci lidmi z celé země. Děkujeme !
 
Zdroj: TZ CykloZlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru