Česky

Česky

English

menu
zavřít

Budou se ve Zlíně stavět nové byty? Pro koho jsou určeny městské byty? Magistrát připravuje zásadní dokument

18. 6. 2020

Aktuality

190

Zlín – Kolik bytů zůstane v majetku města Zlína v příštích pěti letech? Kdo v nich bude bydlet? A za jakých podmínek?

Bytový dům v ulici Vodní, foto: Josef Řezníček

Zlín – Kolik bytů zůstane v majetku města Zlína v příštích pěti letech? Kdo v nich bude bydlet? A za jakých podmínek? Na tyto a řadu dalších důležitých otázek odpoví nový dokument zaměřený na koncepci bydlení, který nechává zpracovat magistrát. Hotový bude do konce tohoto roku, po schválení radou města a zastupiteli bude představen také veřejnosti.

„Bydlení se dotýká každého občana, je jedním ze základních životních požadavků. Velmi dobře si to uvědomujeme, proto k bytové oblasti přistupujeme s maximální vážností. Je určitě dobrým rozhodnutím si zmapovat aktuální situaci a nastavit cíle, kterých chceme v nejbližších letech dosáhnout, právě s ohledem na potřeby a spokojenost obyvatel,“ konstatovala náměstkyně primátora Kateřina Francová, do jejichž kompetencí bytová oblast ve Zlíně patří.

V současné době město Zlín vlastní cca 2 000 bytů, nejvíce se jich nachází ve velkokapacitních domech na sídlišti Jižní Svahy. Rozčleněny jsou na běžné byty, na byty určené pro mladé rodiny coby startovací bydlení a na byty pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Jen za minulý rok město investovalo do jejich oprav a modernizací finanční prostředky blížící se 58 milionům korun. Zvýšit počet bytů ve svém vlastnictví se město snaží jejich výstavbou, aktuálně hned ve třech lokalitách. Nejvíce, více než 20 bytů o velikosti 3+kk, jich vznikne v novostavbě v ulici Slanice.

Budoucí výstavba bytů bude součástí i připravovaného dokumentu, jenž dostal název Koncepce bydlení na území statutárního města Zlína na období let 2020 – 2025. „Budou v něm definovány možné plochy pro výstavbu bytových domů,“ potvrdil primátor Jiří Korec

 

Zpracoval: Lukáš Fabián

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru