Česky

Česky

English

menu
zavřít

Budova magistrátu na Zarámí je nehospodárná, město plánuje obnovu

23. 5. 2023

Aktuality

242

Zlín – Statutární město Zlín připravuje projekt „Snížení energetické náročnosti budovy Zarámí 4421“. Budova, v níž sídlí pět odborů radnice, dlouhodobě neodpovídá současným energetickým standardům a podle průkazu energetické náročnosti patří do kategorie „nehospodárná“. Na budově je přestárlá střecha a některá okna se nachází na hranici životnosti či havarijního stavu.

„Chystané změny se týkají zateplení obvodového pláště, instalace venkovních žaluzií, nových oken a případně i rekuperace, tedy řízeného větrání bez otevírání okenic. Na střechu bude vhodné umístit fotovoltaickou elektrárnu,“ přibližuje náměstek primátora pro oblast ekonomiky a financí Miroslav Chalánek.

Výsledkem projektu má být budova s nižší energetickou náročností. Podle náměstka Chalánka půjde o snížení v minimálním rozsahu třiceti procent.

Předpokládané výdaje jsou ve výši 52,150 milionu korun, přičemž celkovou částku by měla zmírnit dotace z Operačního programu Životní prostředí. „Odhadovaná výše dotace může být v našem případě 33 897 500 korun, přičemž její přesná výše bude vyčíslena podle takzvaných jednotkových nákladů v závislosti na celkové procentní úspoře energie. Odhadovaný podíl radnice představuje částku 18 252 500 korun,“ nastínil náměstek Miroslav Chalánek.

V budově Zarámí 4421 probíhá celodenní administrativní provoz. Sídlí zde odbory kultury a památkové péče, majetkové správy, školství a sportu, životního prostředí a zemědělství a odbor živnostenský.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru