Česky

Česky

English

menu
zavřít

Budova v Mlýnské ulici projde rekonstrukcí. Kancelář místní části, klub seniorů i knihovna mění dočasně sídlo

15. 12. 2020

Aktuality

77

Zlín, Malenovice – Město začalo s rekonstrukci budovy v Mlýnské ulici č. p. 845 v Malenovicích.

Knihovna v Malenovicích se přestěhovala, foto: KKFB

Zlín, Malenovice – Město začalo s rekonstrukci budovy v Mlýnské ulici č. p. 845 v Malenovicích. Od 15. prosince tak najdou dočasné sídlo v jiných objektech – kromě Kanceláře místní části Malenovice – sídliště a Komise místní části – také Obvodní knihovna Malenovice a Klub seniorů Malenovice.

Kancelář místní části spolu s komisí a obvodní knihovnou se přesunou do budovy Domu s pečovatelskou službou v ulici Masarykova 1242 v Malenovicích. Rozsah úředních i otevíracích hodin zůstává nezměněn. Nové sídlo klubu seniorů je prozatím v řešení.

„Rekonstrukci budovy v ulici Mlýnská 845, kterou si vyžádal její dlouhodobě nevyhovující stav, potrvá do konce měsíce listopadu příštího roku. Věříme, že nové moderní zázemí ocení jak subjekty, které se po rekonstrukci vrátí zpět do budovy, tak i obyvatelé města, kteří jejich služeb využívají,“ sdělil Aleš Dufek, náměstek primátora pro sociální oblast.

Předmětem díla Rekonstrukce objektu Mlýnská č. p. 845 je rekonstrukce stávající budovy včetně vybavení interiéru, realizace nové přístavby skladu včetně vytvoření hygienického zázemí knihovny. Budovu čeká zateplení, zhotovení fasády i zbudování otevřené terasy přiléhající k objektu. Nově bude víceúčelový sál nabízet možnost variabilního uspořádání, který umožní dělení prostoru. Stavba je navržena pro užívání osobami s omezenou schopností pohybu a orientace, proto vstup do klubu seniorů bude možný i s pomocí bezbariérové rampy

Cena za rekonstrukci budovy – stavební část a realizace interiérů – přesáhne částku 8 milionu korun bez DPH a bude plně hrazena z rozpočtu statutárního města Zlína,“ dodal Aleš Dufek.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru