Česky

Česky

English

menu
zavřít

Budova zlínské radnice se v pondělí nasvítí do purpurové barvy

13. 11. 2020

Aktuality

12

Zlín - Do purpurové barvy se v pondělí 16. listopadu zbarví budova zlínské radnice. Stane se tak u příležitosti Světového den předčasně narozených dětí,...

img-20201030-204100--1-.jpg

Zlín - Do purpurové barvy se v pondělí 16. listopadu zbarví budova zlínské radnice. Stane se tak u příležitosti Světového den předčasně narozených dětí, který v České republice připomíná podesáté. Významné budovy po celém světě se v tento den barví do purpurové barvy, aby bylo upozorněno na problematiku předčasných porodů. Zároveň jde o vyjádření díků zdravotníkům za péči o předčasně narozená a nemocná miminka.

V letošním roce se tímto způsobem k oslavám Světového dne předčasně narozených dětí připojí nejvíce významných budov v historii těchto oslav v ČR.

Ve světě se do purpurového hávu zahalí např. Eiffelova věž, Empire State Building, Opera v Sydney, Niagarské vodopády a mnoho dalších. Proč právě purpurová?

Purpurové srdce je celosvětově vnímaný symbol a ocenění za zranění v boji. Původně se udělovalo vojákům, v posledních letech myšlenku přejali i rodiče nedonošených dětí na celém světě. Purpurová barva je barva královská, barva králů a královen i všech nedonošených dětí.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru