Česky

Česky

English

menu
zavřít

Část ulice 2. května projde razantní proměnou. Polepší si chodci, řidiči i cyklisté

20. 3. 2019

Aktuality

12

Zlín - Nové chodníky i obrubníky, vjezdy k domům, stezka pro pěší a cyklisty a také výměna povrchu místní komunikace. To jsou jen některé ze změn...

Ilustrační foto

Zlín - Nové chodníky i obrubníky, vjezdy k domům, stezka pro pěší a cyklisty a také výměna povrchu místní komunikace. To jsou jen některé ze změn, kterými už brzy projde ulice 2. května. Cílem tohoto projektu je revitalizace uličního profilu v úseku od ulice Sokolská po most u Januštice.

„Důraz zde klademe především na zvýšení bezpečnosti pohybu chodců a cyklistů. V ulici tak budou mimo jiné doplněny dosud chybějící přechody pro chodce a místa pro přecházení,“ prozradil Michal Čížek, radní pro oblast dopravy. Bezpečnost přechodů navíc umocní jejich provedení formou zvýšeného prahu.

Šířka komunikace zůstane zachována. Rekonstrukce řeší i nový vzhled a umístění zastávek MHD. Jedna ze stávajících zastávek bude přemístěna z nevyhovujícího prostoru křižovatky do zastávkového zálivu.

V souvislosti s rekonstrukcí chodníků se bude řešit i jednostranná přeložka sloupů trolejového vedení do nově vytvořeného travnatého pásu mezi komunikací a chodníkem. Na tyto sloupy se následně osadí svítidla veřejného osvětlení.

„V současné době jsou stožáry trolejí i osvětlení rozmístěny nepravidelně po obou stranách. Stojí převážně ve zpevněných plochách a vytváří bariery v pěších komunikacích,“ vysvětlil důvod změny Michal Čížek. V části řešeného území je také navržena stezka pro pěší a cyklisty se smíšeným provozem, která má funkci propojovací a respektuje trasu stávajících chodníků.

Realizace stavby se zahájí v průběhu měsíce dubna. Před samotnou realizací se bude bohužel muset přikročit také k nevyhnutelnému kácení vybraných stromů, které zasahují do rekonstruovaných komunikací. Ukončení prací je plánováno na červen roku 2020.      

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru