Česky

Česky

English

menu
zavřít

Část ulice Sokolská získá nový povrch, zastávka MHD bude bezpečnější

15. 7. 2019

Aktuality

27

Zlín - V pondělí 15. 7. 2019 začala v ulici Sokolská v části Vršava rekonstrukce vozovky a zastávek MHD, tato potrvá do září.

Vizualizace rekonstrukce - točna Vršava

Zlín - Širší, s novým kvalitním povrchem a zastávkou MHD se zálivem. Tak bude na konci léta vypadat část ulice Sokolská v části Vršava. Stavební práce začaly v pondělí 15. 7. 2019 a skončí v září. Většinu času bude provoz řízen kyvadlově v jednom pruhu. Jde o investici města, kterou realizuje jím vlastněná společnost Technické služby Zlín.

V aktuálně rekonstruovaném úseku ulice Sokolská je zastávka MHD vytvořena nejjednodušším možným způsobem, kdy vozy městské hromadné dopravy zastavují přímo v jízdním pruhu. Vzhledem k úzkému profilu vozovky a hustotě dopravy tak dochází ke komplikacím a stoupá riziko vzniku kolizních situací.

„Práce budeme provádět tak rychle, jak jen to naše kapacity a technologické lhůty umožňují. Po celou dobu zůstane zachován průjezd stavbou jedním jízdním pruhem, pouze poslední prázdninový víkend, kdy bude pokládán nový asfalt, dojde k úplné uzavírce,“ popisuje postup ředitel technických služeb Jakub Černoch

„Zvyšování kvality MHD ve Zlíně je jednou z mých priorit. Pevně věřím, že komplikace v dopravě v době realizace stavby vyváží výsledná podoba a funkčnost daného úseku, který byl do teď v neutěšeném stavu,“ dodal radní pro dopravu Michal Čížek.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru