Česky

Česky

English

menu
zavřít

Cena Senior roku 2019 putovala do Zlína

18. 10. 2019

Aktuality

23

Zlín – V sedmém ročníku projektu SenSen Senior roku 2019 bodoval zlínský spolek Společenství vdov a vdovců.

Alenka Panáková převzala cenu pro Společenství vdov a vdovců

Zlín – V sedmém ročníku projektu SenSen Senior roku 2019 bodoval zlínský spolek Společenství vdov a vdovců. Umístil se na prvním místě v jedné ze tří kategorií a obdržel titul Nejlepší klub roku.

Cenu Senior roku vyhlásila v roce 2019 už posedmé v rámci  projektu SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77. Letos nezávislá porota vybírala z celkem 104 nominací. Přestože jednotlivé nominace navrhovaly spíše právnické osoby, Společenství vdov a vdovců navrhl na ocenění osobně náměstek primátora statutárního města Zlína Aleš Dufek. Zaujala ho aktivní činnost spolku, jehož cílem je vytváření společenství osamělých lidí, pěstování mezilidských vztahů a podpora těm, kteří ztratili své blízké.

Společenství vdov a vdovců pomáhá už osm let všem, kteří přišli o životního partnera a ocitli se tak v těžké situaci. Jeho členové se vzájemně motivují a společně se učí v životě hledat i nějaké pozitivní věci. Vedení spolku nejenže připravuje pro vdovy a vdovce spoustu aktivit, přednášek, ale také nabízí osobní přístup, pomoc či radu ve chvílích, kdy člověk ztrácí chuť do života a prožívá smutek,“ popsal důvod pro nominaci právě tohoto klubu náměstek primátora Aleš Dufek.

„Samota je podle Matky Terezy tou nejhorší nemocí na světě,“ připomněla slova světice předsedkyně Společenství vdov a vdovců a zároveň jeho zakladatelka Alenka Panáková. Sama může tento názor potvrdit i z vlastní zkušenosti. Práce pro ostatní a založení spolku byla pro ni zprvu terapií zapomnění a touhou nezůstávat se svou bolestí sama. Díky pomoci druhým se pomalu vyrovnávala s vlastní rodinnou tragédií. To když přišla o dceru a zanedlouho i o manžela. Cenu a titul pro spolek převzala s pokorou a vděkem a neopomněla vzkázat poděkování:

„Přiznám se, že jsem 1. místo, vzhledem k počtu nominovaných,  vůbec nečekala, O to větší prožíváme všichni hlubokou vděčnost. Vděčnost především panu náměstku Aleši Dufkovi za jeho návrh na ocenění. Je vyjádřením jeho vztahu ke starším a osamělým lidem. Velké poděkování patří i krajské radní paní Michaele Bláhové a Centru pro rodinu v Olomouci, kteří k nominaci přidali své reference. Potěšila nás i pochvala pana profesora Pavla Pafka, který byl letos v tomto projektu uveden do síně slávy“.

Ve své řeči se Alenka Panáková také svěřila, jaký význam pro spolek získaná cena má a k čemu je motivuje.

 „Ocenění je uznáním všeho, čím se zvláště vedení spolku, snaží sloužit potřebným. Je ale i výzvou a velkým závazkem. Toho si budeme vědomi při přípravě všech akcí, na které zveme další osamělé. Velice vítaná je pro nás také podpora veřejnosti,“ dodala.

Cílem Ceny Senior roku je podpora seniorů jako významné části naší společnosti a zdůraznění jejich výjimečných výkonů a počinů. Ocenění má inspirovat seniory v jejich vlastním životě a posilovat jejich sebevědomí a sebedůvěru. Výběr oceněných a prezentace jejich práce široké veřejnosti je šancí pro postupné rozbití stereotypů v nazírání na život seniorů.

Více informací o spolku Společenství vdov a vdovců je na webu www.vdovyavdovci.cz

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru