Česky

Česky

English

menu
zavřít

Centralizované nákupy snižují zlínskému magistrátu provozní náklady

4. 9. 2018

Aktuality

14

Zlín – Už několik miliónů korun dokázal v minulých letech ušetřit zlínský magistrát u plateb za dodávky zboží a služeb. Důvodem je zavedení takzvaného centralizovaného nákupu...

noční Zlín.jpg

Zlín – Už několik miliónů korun dokázal v minulých letech ušetřit zlínský magistrát u plateb za dodávky zboží a služeb. Důvodem je zavedení takzvaného centralizovaného nákupu, kdy si jednotlivé organizace neřeší samostatně drobné nákupy, ale nakupuje se hromadně a ve velkém pro většinu městských organizací.

„Jedná se především o hromadný nákup elektrické energie a zemního plynu, kde máme v soutěžích několik set odběrných míst. Roční finanční objem je v tomto případě 13 milionů korun,“ uvedl Ondřej Běták, náměstek primátora, který má centralizované nákupy ve své gesci.

Kromě energií magistrát také hromadně nakupuje služby mobilního operátora, kancelářské a papírenské zboží, čistící a úklidové prostředky či servis a pojištění vozidel.

„Nejvíce patrná byla úspora v roce 2010, kdy se centralizované nákupy zavedly. Naopak v posledních letech nejsou úspory již tak výrazné a to z důvodu postupně narůstajících cen. Námi vysoutěžené ceny za zboží a služby jsou však stále nižší než aktuálně nabízené standardní ceny,“ uvedl Jiří Jelínek, vedoucí Odboru vnitřní správy, který spolu s Odborem právním tyto nákupy organizují. Efekt úspory je tak dán především délkou uzavřeného kontraktu. Smlouvy se s dodavateli uzavírají zpravidla na dva až čtyři roky, po které platí vysoutěžená cena. Při ukončení smluvního období se následně zrealizuje nová soutěž.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru