Česky

Česky

English

menu
zavřít

Centrální park Jižní Svahy nabízí nově i zázemí pro piknik

1. 8. 2019

Aktuality

83

Zlín - Oddělení městské zeleně Jižní Svahy zaměřilo svou pozornost v letošním roce na největší park ve Zlíně, kterým je Centrální park Jižní Svahy...

img-20190703-092726.jpg

Zlín - Oddělení městské zeleně Jižní Svahy zaměřilo svou pozornost v letošním roce na největší park ve Zlíně, kterým je Centrální park Jižní Svahy. K jednomu z hlavních stimulů patřila skutečnost, že začátkem letošního roku 2019 došlo k uvolnění finančních prostředků právě na revitalizaci této lokality.

„Přestože péče zde poskytovaná v minulých letech byla dostačující, největší síly a finance směřovaly více k parkům v centrální části města Zlína. V našem zájmu je však ukázat našim občanům, jaký poklad se na sídlišti Jižní Svahy skrývá nejenom proto, aby si ho dokázali dostatečně vážit, ale rekonstrukcemi a úpravami bychom chtěli zejména posílit jeho návštěvnost a zvýšit jeho hodnotu,“ uvedl Ivo Divoký, vedoucí Odboru městské zeleně. 

A jaká je současnost? Centrální park Jižní Svahy oplývá zónou s velkou škálou sportovních aktivit, která je střídána zónami pro odpočinek a relaxaci. Současně pak také na stávající park navazuje nová zóna oddechu po bývalém obchodním centru. V minulém roce získal park svého vlastního správce, jenž se ve spolupráci s dalšími pracovníky OMZ JS podílí na jeho pravidelné údržbě.

„K dalšímu příjemnějšímu trávení času jsme letos nechali v parku umístit piknikové sety – mobiliář k posezení v přírodě pro relaxaci a občerstvení. Celý Centrální park JS, včetně Kozlova žlebu, byl také obohacen novými odpadkovými koši o větší kapacitě, než tomu bylo dříve,“ doplnil vedoucí odboru.

Snahou odboru je však také dále zkvalitňovat péči o kvetoucí záhony. Do letošních investic tedy rovněž spadá rekonstrukce původních vstupních záhonů do parku, stejně tak jako i vybudování dalších nových záhonů. Pracovníci Odboru městské zeleně věří, že jejich aktivita bude mít kladný ohlas jak u obyvatel z bezprostřední blízkosti parku, tak i u lidí bydlících v jiné části města Zlína.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru