Česky

Česky

English

menu
zavřít

Centrum pro alkoholiky a narkomany na Slanici? Ne

25. 11. 2016

Aktuality

9

Zlín – Město Zlín neplánuje v oblasti Slanice výstavbu žádného domu pro alkoholiky či narkomany. Ve fázi studie je projekt domova pro lidi převážně seniorského věku...

Ilustrační foto

Zlín – Město Zlín neplánuje v oblasti Slanice výstavbu žádného domu pro alkoholiky či narkomany. Ve fázi studie je projekt domova pro lidi převážně seniorského věku s nízkými příjmy, vyžadující nepřetržitou zdravotní a sociální péči. Avšak vzhledem k tomu, že tento záměr nepodpoří dotačně Evropská unie, k realizaci zatím nedojde.

„V této lokalitě se objevily informace, že zde chceme stavět centrum pro osoby závislé na alkoholu či drogách. Není to pravda. Naším záměrem bylo postavit lůžkové zařízení pro lidi nízkopříjmové, staré a osamělé, kteří potřebují trvalou péči třeba po propuštění z nemocnice. Sami o sebe se již nedokáží postarat a bez pomoci končí na ulici,“ vysvětlila náměstkyně primátora Kateřina Francová, do jejichž kompetencí patří sociální oblast.

Domov pro lidi s nízkými příjmy, vyžadující nepřetržitou zdravotní a sociální péči, zvažovalo město postavit na místě, kde v minulosti bydleli nepřizpůsobiví občané a neplatiči nájemného. Současný objekt je ve velmi špatném stavu, v plánu byla výstavba nového, který by vyhovoval potřebám klientů, kteří mají výrazně omezenou hybnost. „Zabývali jsme se také otázkou možného zřízení bydlení s pečovatelskou službou, cílovou skupinou by v tomto případě byli nízko příjmoví klienti s potřebou trvalé zdravotní péče. Ale vzhledem ke složitosti financování této služby jsme i od tohoto záměru upustili. V oblasti Slanice tak žádné z těchto zařízení nevznikne,“ doplnil Zdeněk Dvořák, tiskový mluvčí radnice.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru