Česky

Česky

English

menu
zavřít

Cenu města Zlína za rok 2020 získala diabetoložka

12. 2. 2021

Aktuality

31

Zlín – MUDr. Anna Gregorová se stala nositelkou Ceny města Zlína za rok 2020.

Zastupitelstvo rozhodlo o nositelce Ceny města Zlína

Zlín – MUDr. Anna Gregorová se stala nositelkou Ceny města Zlína za rok 2020. O udělení ceny této lékařce rozhodlo tajné hlasování zlínských zastupitelů v průběhu posledního zasedání Zastupitelstva města Zlína.

Při hlasování o udělení Ceny města Zlína za rok 2020 panovala v zastupitelstvu napříč politickým spektrem naprostá shoda. Z 39 zastupitelů vhodili hlasovací lístky do hlasovací urny všichni, s tím, že paní doktorka Gregorová získala 37 hlasů. Dva hlasy byly vyhodnoceny jako neplatné. Chtěl bych tímto paní doktorce velmi pogratulovat,“ uvedl primátor města Zlína Jiří Korec.

Nová nositelka Ceny města Zlína Anna Gregorová vystudovala lékařskou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci. V roce 1967 nastoupila na interní oddělení zlínské nemocnice, kde pracovala až do roku 1993. Během této doby složila atestaci I. stupně z interního lékařství a poté atestaci z obory poruchy látkové výměny a výživy. O celé období působení ve zlínské nemocnici se pod vedením profesora Jaroslava Rybky věnovala diabetologii, a to jak na lůžkovém oddělení, tak i v ambulanci. Účastnila se vypracování prvního diabetologického programu péče o diabetiky a také jeho postupného zavádění do praxe. V rámci pracovního úvazku v Institutu postgraduálního vzdělávání lékařů a farmaceutů Praha se lékařka Anna Gregorová věnovala vzdělávání mladých lékařů v oboru diabetologie. V letech 1983 až 1991 působila ve funkci hlavního diabetologa České republiky. Od 1. března 1993 začala pracovat jako privátní lékař v diabetologické ambulanci Dia Zlín, která zajišťuje kompletní ambulantní péči o pacienty s diabetem. Přestože lékařka Anna Gregorová patří v době epidemie k ohrožené skupině obyvatel, stále ještě 2x týdně dochází za svými pacienty do ordinace.

MUDr. Anna Gregorová je vdaná, její manžel působil ve Zlíně jako praktický lékař. Mají dvě dcery, obě lékařky. V roce 2016 bylo úspěšné lékařce uděleno čestné členství v České diabetologické společnosti. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru