Česky

Česky

English

menu
zavřít

Česká televize dnes uvede dokument o 100 letech fotbalu ve Zlíně

4. 7. 2019

Aktuality

42

Zlín - Fanoušci zlínského sportu pozor. Už dnes Česká televize uvede dokument o sto letech fotbalu ve Zlíně. Nese název „Dej ševče gól“

37f5150dbae9def20bf687c1b8f4bbca.jpg

Zlín - Fanoušci zlínského sportu pozor. Už dnes ve 20:50 Česká televize uvede dokument o sto letech fotbalu ve Zlíně. Nese název „Dej ševče gól“

„Co vše se za těch 100 let stalo, to nejde vypovědět. Ale přesto se pokusíme v našem dokumentu zachytit chvíle a především lidi, kteří kopané dali celý svůj život, zažili u toho chvíle šťastné i tvrdé, zažili historky, které se vyplatí si poslechnout. Fotbal jim změnil život, ale také oni sami změnili tvář fotbalu ve Zlíně a mnohdy i ve světě. Nevěříte? Tak třeba takový Svatopluk Pluskal je například označován za praotce oblíbeného skluzu. Nebo Zdeňkové Grygera a Nehoda, Rudolfové Kučera a Baťa jsou fotbalovým fanouškům známí nejen u nás,“ zvou ke sledování tvůrci pořadu.

Dokument vychází z publikace Od SK Baťa po současnost.  Na 224 stranách publikace nechybí mimo jiné všemožné povídky, příběhy nebo rozhovory s lidmi, kteří podobu zlínského fotbalu v průběhu let utvářeli. Dlouholetý funkcionář zlínského klubu Arnošt Hošek dal dohromady tým čtyř lidí a začal pracovat na knize, která mapuje historii fotbalu ve Zlíně.

„Kniha má svou encyklopedii jednotlivých let, má encyklopedii hráčů a má encyklopedii trenérů, kteří se tady pohybovali,“ říká Arnošt Hošek, dlouholetý funkcionář zlínského fotbalového klubu a spoluautor unikátní knihy, která byla vydána ke sto letům zlínského fotbalu.

Program si ve 20:50 spustíte zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/12815708910-dej-sevce-gol/219471291129202/

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru