Česky

Česky

English

menu
zavřít

Cestování s DSZO stojí seniory nad 70 let jen 90 haléřů za den

12. 3. 2018

Aktuality

625

Zlín - Devadesát haléřů za den. Tolik stojí ve Zlíně a Otrokovicích seniory nad sedmdesát let denní cestování vozy městské hromadné dopravy společnosti DSZO.

Ilustrační foto

Zlín - Devadesát haléřů za den. Tolik stojí ve Zlíně a Otrokovicích seniory nad sedmdesát let denní cestování vozy městské hromadné dopravy společnosti DSZO. S tímto bonusem mohou senioři počítat i nadále. Jedinou podmínkou je nutnost vyřídit si takzvaný seniorpas (S-pas).

„Občas se objeví požadavek, aby mohli senioři používat MHD zdarma. Chtěli bychom tedy připomenout, že již dnes mohou senioři nad sedmdesát let cestovat městskou hromadnou dopravou téměř zdarma a to pouze za symbolickou cenu, která v přepočtu nevychází ani na korunu za den. Tento bonus v loňském roce využilo více než 13 tisíc cestujících,“ prozradil Josef Novák, radní města Zlína pro oblast dopravy.

Seniorpas se přitom vyplatí i seniorům, kteří necestují tak často. Už jen při třech jízdách za měsíc vyjde jízdné se seniorpasem levněji, než si kupovat jednotlivé plné jízdenky.

„Chtěli bychom také upozornit, že S-pas se vyplatí i cestujícím penzistům, kteří nejsou ze Zlína nebo Otrokovic a přijíždějí sem pouze několikrát za měsíc. Pokud by si u nás penzista nad 70 let měsíčně zakoupil jen tři základní jízdenky po 12 korunách, je to za rok 432 korun. Se seniorpasem tak sto korun ušetří. Zjišťujeme, že příležitostní návštěvníci Zlína důchodového věku o této možnosti ani nevědí,“ uvedl Josef Kocháň, ředitel DSZO

Výhodněji však se seniorpasem mohou jezdit i mladší penzisté. Jim tento průkaz umožňuje využívat pro cesty zlevněné časové kupony. „Od 70 let již cestující se seniorpasem jezdí bez nakupování jakýchkoli jízdenek, jen s tímto průkazem. Zájemcům nad 70 let stačí fotografie, občanský průkaz a u osob do 70 let je potřebné ještě rozhodnutí o pobírání důchodu.“ doplnil Vojtěch Cekota, mluvčí společnosti DSZO.

Seniorpasy byly ve Zlíně a Otrokovicích zavedeny v roce 2001 a jejich cena se od té doby nezměnila. Roční seniorpas vychází na 330 korun a půlroční na 165 korun. Průkaz má klouzavou platnost. To znamená, že roční průkaz zakoupený např. 10. dubna platí do 9. dubna následujícího roku.  S-pasy lze vyřídit na předprodejích DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru