Česky

Česky

English

menu
zavřít

„Cestuj jinak“ s projektem Culturea!

8. 2. 2019

Aktuality

14

Zlín - Ve středu 20. února se od 18 hodin v multikině Golden Apple Cinema ve Zlíně bude konat druhý ročník akce Cestuj jinak. V rámci akce představí tři zkušení netradiční způsoby cestování.

Culturea logo

Zlín - Ve středu 20. února se od 18 hodin v multikině Golden Apple Cinema ve Zlíně bude konat druhý ročník akce Cestuj jinak. V rámci akce představí tři zkušení netradiční způsoby cestování. Tématy jejich přednášek bude lowcost cestování, cestování autostopem a jachting. Přednášky doprovodí ukázka přípravy tequilly v podání společnosti Gastro Zlín. Akci pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci sedmého ročníku projektu Culturea.

V první přednášce Honza Macháček, spoluzakladatel webu cestolet.cz,ukáže, jak cestovat za málo peněz. Podělí se o tipy, jak sehnat levné letenky, nebo jak bydlet úplně zadarmo. Představí aplikace, které sám při cestování používá a které mu pomáhají na cestách šetřit peníze. Návštěvníci akce se také dozví, že lowcost cestování není jen o ušetřených financích. Může se totiž přeměnit v životní filozofii.

Lukáš Koutný alias Wanderluke potvrdí, že urazit přes 17 tisíc kilometrů autostopem napříč 18 zeměmi není až tak složité, pokud opustíte svoji komfortní zónu. Vůbec poprvé nebudu povídat jen o jedné z mých cest, ale o všech dosavadních za celé uplynulé čtyři roky. Pokusím se předat to nejdůležitější z příběhů těch, kteří mé cesty více či méně silně protnuli, a nejzásadnějších radostných i náročných situací, kterými jsem prošel,“ nastínil detaily své přednášky Lukáš Koutný.

Ve třetí přednášce prozradí návštěvníkům akce Tomáš Kůdela, mořeplavec a instruktor jachtingu, jak přeměnil své sny v realitu. Od roku 2002 vyplouvá na moře několikrát za rok a na vlnách urazil více než 37 tisíc námořních mil. Touha po zdolávání oceánu jej přivedla k nákupu vlastní jachty. Na plavby vyráží sám, nebo s posádkou, kterou zaučuje v řízení lodi a dělí se s ní o své dlouholeté zkušenosti s plavbami na moři.

Předprodej vstupenek na akci Cestuj jinak probíhá online nebo na pokladně multikina Golden Apple Cinema Zlín.

Více informací o akci Cestuj jinak a projektu Culturea naleznete na www.culturea.cz a na facebookové události bit.ly/CestujJinak2019.

TZ organizátorů

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru