Česky

Česky

English

menu
zavřít

Charita radí, jak se vypořádat s dluhy

6. 2. 2020

Aktuality

58

Zlín – Pomocnou ruku lidem, kteří se dostali do obtížné finanční situace, nabízí Charita Otrokovice.

dluhy.jpg

Zlín – Pomocnou ruku lidem, kteří se dostali do obtížné finanční situace, nabízí Charita Otrokovice. V rámci projektu Samaritán poradí s dluhy, otevřela poradnu přímo ve Zlíně, v ulici Bratří Jaroňků 6989. V rámci bezplatné služby se lidem dostane odborné rady i pomoci s administrativními úkony.

„Službu nejčastěji využívají lidé, kteří si půjčili peníze a nejsou tyto půjčky schopni splácet. Často se dostávají do exekucí a tímto se zhoršuje jejich celková životní úroveň. Díky zkušenostem z více jak deseti let poskytování služby jsme schopni lidem poradit jak dál. Navíc máme akreditaci u Ministerstva spravedlnosti a můžeme tak podávat návrhy na povolení oddlužení,“ vysvětlila sociální pracovnice služby Jitka Švajdová.

Klienti poradny mohou využít zkušenosti sociální pracovnice také při sepisování žádosti o splátkový kalendář, vyřizování osobního bankrotu nebo při komunikaci s insolvenčním soudem. K dispozici mají navíc i bezplatné právní služby.

V rámci projektu má Charita Otrokovice v plánu uspořádat i několik setkání zaměřených na spolupráci odborníků na dluhovou problematiku.

Tento nový projekt navázal na dlouhodobě poskytovanou službu Dluhové poradenství Samaritán.

Více na www.otrokovice.charita.cz

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru