Česky

Česky

English

menu
zavřít

Charita Zlín vylepšila pracovnicím pečovatelské služby zázemí

3. 3. 2017

Aktuality

17

Zlín - Pracovnice pečovatelské služby Charity Zlín se mohou těšit z vylepšeného zázemí. Po dokončené modernizaci tak došlo i ke slavnostnímu otevření.

Charita má k dispozici hezké a funkční prostory

Zlín - Pracovnice pečovatelské služby Charity Zlín se mohou těšit z vylepšeného zázemí. Po dokončené modernizaci tak došlo i ke slavnostnímu otevření. Významnou novinkou je především sjednocení zázemí všech pracovníků pečovatelské služby. Dosud totiž sídlili na dvou adresách, což zdaleka nebylo tolik praktické. Nyní se jednotné pracoviště nachází v Broučkově ulici.

„Aby bylo dosaženo maximálního komfortu pro pracovníky, který by splňoval veškeré zákonné a především hygienické normy, a prostory také všem v maximální možné míře vyhovovaly, bylo potřeba realizovat řadu úprav. Ty byly sice drobné, ale významné,“ prozradila Pavla Romaňáková, projektová manažerka zlínské Charity.

Prioritně šlo o vybourání příčky, čímž se propojila denní pracovna sociálních pracovnic s počítačovou místností terénních pracovníků v přímé péči. Dále šlo o revitalizaci podlah a stěn, elektromontáže, osazení nových osvětlovacích těles, výmalbu a neméně důležité rozvody zajišťující propojení počítačové sítě a její rozšíření. Nábytek zůstal ve velké míře stávající, i když pracovníkům byl dopřán nový kuchyňský kout v denní místnosti. Modernizací prošla také šatna pracovníků. 

Revitalizace zázemí pro pracovníky terénní a ambulantní sociální služby byla částečně hrazena z projektu Tříkrálové sbírky 2016. „Kvalitní zázemí pečovatelské služby je základem pro kvalitně poskytovanou péči,“ je přesvědčený také ředitel Charity Zlín Vlastimil Vajďák.

Nové zázemí Charity vzniklo i díky pomoci města Zlína. Těší mě, že jsme si s panem ředitelem Vlastimilem Vajďákem vyjasnili některé kroky a podařila se nám najít cesta k realizacitěchto úprav za účelem vytvoření adekvátních podmínek pro pracovníky. Zároveň pevně věřím, že pečovatelská služba bude v domě fungovat na vysoké úrovni, jak mi bylo avizováno,“ konstatoval náměstek primátora Jiří Korec, který se zúčastnil i slavnostního otevření vylepšených prostor Charity.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru