menu
zavřít

Chodníky a parkovací místa. I letos ve velkém

14. 12. 2016

Aktuality

1

Zlín – Třináct kilometrů chodníků se podařilo v letošním roce ve Zlíně rekonstruovat nebo nově postavit. Město významně investovalo také do parkovacích míst...

Více než kilometr chodníků se podařilo rekonstruovat na ulici Mostní

Zlín – Třináct kilometrů chodníků se podařilo v letošním roce ve Zlíně rekonstruovat nebo nově postavit. Město významně investovalo také do parkovacích míst: zrekonstruovalo jich nebo nově postavilo celkem 490.

„Doprava je jednou z našich zásadních priorit. Pozornost proto věnujeme i chodníkům a parkovacím místům. Ty potřebují lidé každý den,“ sdělil radní Josef Novák, který má tuto oblast ve svých kompetencích.

Rekonstruovat se letos podařilo téměř 10 apůl kilometrů chodníků. Největší úsek –1 240 metrů– tvoří komunikace pro pěší na ulici Mostní. Více než1 100 metrůbylo opraveno na ulicích Pasecká, Jílová a Polní.

Nejdelší úsek nově postaveného chodníku se nachází na sídlišti v Malenovicích. Měří 880 metrůa vznikl v rámci čtvrté etapy regenerace tamního sídliště. Nových 550 metrů nového chodníku bylo postaveno během regenerace sídliště na Podhoří.

Díky dlouhodobému vylepšování je v současné době na území Zlína už 40 procent chodníků ve výborném technickém stavu, který by se dal hodnotit pomocí školní klasifikace známkou jedna. Na pětce, tedy havarijní úrovni vyžadující co nejrychlejší zásah, je kolem jednoho procenta městských komunikací pro pěší. Celkem se město stará o cca 300 kilometrů chodníků. „Letos jsme do jejich oprav a výstavby vložili kolem 40 milionů korun, tedy podobnou částku jako v předchozích letech,“ uvedl Josef Novák.

S aktuálními technickými stavy chodníků se zájemci mohou seznámit na městském webu, odkaz: http://www.zlin.eu/chodniky-300-cl-243.html.

Nových parkovacích míst pro automobily vzniklo v letošním roce celkem 375. Nejvíce na sídlišti v Malenovicích – 117, ataké v lokalitě Podhoří. Na místním sídlišti bylo vybudováno 60 míst, na ulici Svatopluka Čecha 57. „Desítky dalších parkovacích míst vznikly na sídlišti Jižní Svahy,“ doplnil Karel Říha, vedoucí Odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu.

Parkovací místa se také rekonstruovala. Nejvíce na ulicích Tyršova a Husova v Malenovicích, kde se podařilo opravit 67 stání. Hned 48 míst bylo rekonstruováno u Morysova domu a v jeho okolí.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru