Česky

Česky

English

menu
zavřít

Chystá se rekonstrukce Benešova nábřeží a Podvesné VI

3. 9. 2021

Aktuality

29

Zlín – Významnou investiční akci v hodnotě přibližně 12 milionů korun zahájí ve druhém zářijovém týdnu město Zlín. Je připravena rekonstrukce vozovek i chodníků na Benešově nábřeží a v ulici Podvesná VI.

Zlín – Významnou investiční akci v hodnotě přibližně 12 milionů korun zahájí ve druhém zářijovém týdnu město Zlín. Je připravena rekonstrukce vozovek i chodníků na Benešově nábřeží a v ulici Podvesná VI.

„Benešovo nábřeží a ulice Podvesná VI jsou důležité a hojně využívané místní komunikace, po kterých denně projíždějí také autobusy MHD. Naposledy se rekonstruovaly někdy v minulém století. Jejich životnost již skončila. Motoristé, kteří tyto trasy využívají, i obyvatelé okolní zástavby si zaslouží jejich obnovu,“ řekl radní pro dopravu Michal Čížek.

Stavební práce budou rozděleny do několika etap, podle kterých se budou měnit i dočasná dopravní omezení. Na Benešově nábřeží bude v září a v říjnu povolen pouze jednosměrný provoz vozidel v jednom jízdním pruhu, a to ve směru od křižovatky s ulicí Podvesná VI po křižovatku s ulicí Dlouhá. V opačném směru budou automobily používat objízdnou trasu přes Kvítkovou ulici. Na Podvesné VI se bude pracovat až do konce listopadu, ale na komunikaci budou mít silničáři jen pracovní místa a provoz vozidel zůstane zachován v obou směrech. Chodci budou mít na Podvesné VI k dispozici chodník střídavě jen po jedné straně vozovky. V obou rekonstruovaných úsecích se počítá též s krátkými víkendovými úplnými uzavírkami pro pokládku nových živičných koberců. Dočasná omezení se budou týkat rovněž vjezdů na parkovací místa podél obou ulic. „Prosíme motoristy o sledování dopravního značení a jeho důsledné dodržování. Přístup k domům bude zajištěn, ale lidé si musí uvědomit, že se budou pohybovat po stavbě, a být mnohem více opatrní,“ zdůraznil Michal Čížek.

Po objízdné trase přes Kvítkovou ulici bude po dobu stavebních prací na Benešově nábřeží vedena ve směru na Bartošovu čtvrť také autobusová linka MHD č. 33. Podrobnosti o výlukovém provozu a jeho změnách zveřejní samostatně Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. 

Rekonstruovaná část Benešova nábřeží je dlouhá asi 950 metrů, Podvesná VI měří na délku přes 200 metrů. Investici bude financovat město Zlín, na úsek Podvesné VI bude podána žádost o dotaci z evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Zhotovitelem stavby bude firma Swietelsky stavební s. r. o.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru