Česky

Česky

English

menu
zavřít

Chystá se sraz Ludmil. Ve Zlíně jich žije 1416

5. 9. 2017

Aktuality

12

Zlín - V minulém roce uplynulo 750 let od první zmínky o kostele sv. Ludmily na Tetíně. Toto výročí se stalo impulsem pro setkání nositelek starodávného jména Ludmila všech národností a vyznání na Tetíně.

sraz-ludmil-2017--orez.jpg

Zlín - V minulém roce uplynulo 750 let od první zmínky o kostele sv. Ludmily na Tetíně. Toto výročí se stalo impulsem pro setkání nositelek starodávného jména Ludmila všech národností a vyznání na Tetíně. Letos se tak uskuteční již druhý celosvětový sraz Ludmil, a protože je ve Zlíně hned 1416 nositelek tohoto jména, těší se pořadatelé i na zástupkyně ze Zlína.

Kromě fyzické účasti na místě srazu se mohou jmenovkyně naší paní kněžny přihlásit on-line na facebooku Svatá Ludmila1100, formou sms nebo e-mailu,“ prozradil Ladislav Pecka, organizátor akce.

Všechny účastnice srazu Ludmil mají vstupné do tetínských kostelů a muzea zdarma. Součástí srazu bude i soutěž o nejstarší a nejmladší Ludmilu, o nejvzdálenější bydliště i o nejdelší rodinný řetěz jména. Sraz se uskuteční 16. září u tetínské fary. Více informací v přiloženém letáku.

Svatá Ludmila byla manželkou prvního historicky doloženého Přemyslovce, knížete Bořivoje I., matkou knížete Vratislava I., babičkou sv. Václava a chronologicky první českou svatou.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru