Česky

Česky

English

menu
zavřít

Co je VISO a k čemu slouží? Aneb proč nehrálo Není nutno

26. 3. 2020

Aktuality

44

Zlín - Na zlínskou radnici dorazilo i několik dotazů, proč město nevyužilo hlášení rozhlasu k vysílání písně Není nutno, která byla hromadně vysílána ve sdělovacích prostředcích...

2005-2.jpg

Zlín - Na zlínskou radnici dorazilo i několik dotazů, proč město nevyužilo hlášení rozhlasu k vysílání písně Není nutno, která byla hromadně vysílána ve sdělovacích prostředcích a kterou i starostové některých obcí pustili veřejně do obecního rozhlasu.

Přímo v centrálním Zlíně takzvaný obecní rozhlas k dispozici není. Funguje zde pouze takzvané VISO čili výstražný informační systém obyvatel, který má však dle krizového zákona a stavu nouze zcela specifické úkoly a slouží skutečně výhradně k informování občanů při krizových situacích. V místních částech sice hlášení místního rozhlasu k dispozici obvykle je, při vyhlášeném stavu nouze se však i tyto místní rozhlasy mění na varovný systém VISO a běžné provozní i jiné hlášení je zrušeno.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru