Česky

Česky

English

menu
zavřít

Cobblers mají pálkařský tunel. I díky městu

28. 5. 2019

Aktuality

16

Zlín – Baseballisté Cobblers Zlín nově využívají k tréninku tzv. pálkařský tunel. Specializované zařízení jim umožňuje lépe se připravit na útočnou fázi utkání...

dsc-0273.jpg

Zlín – Baseballisté Cobblers Zlín nově využívají k tréninku tzv. pálkařský tunel. Specializované zařízení jim umožňuje lépe se připravit na útočnou fázi utkání.

Pálkařský tunel je umístěný na Stadionu mládeže, který je domovským sídlem zlínských baseballistů. „Funguje to tak, že nahazovací stroj posílá míčky hráči k odpalu a ten je trefuje. Dá se přitom nastavit rychlost i sklon nadhozu odpalu,“ popsal princip pálkařského tunelu Roman Meško, předseda a hlavní trenér Cobblers.

Pálkařský tunel si zlínští baseballisté nechali přivést z USA. K pořízení jim pomohli jak partneři klubu, tak město Zlín, které zrealizovalo potřebné stavební úpravy na Stadionu mládeže a významně přispělo i finančně. „Zastávám názor, že město by mělo podporovat všechny sporty, které se na jeho území provozují. A to včetně těch s menší základnou, mezi které se řadí zatím baseball. Ten má však nepochybně velký potenciál,“ konstatoval primátor Jiří Korec.

Cobblers Zlín se specializují na mládežnické kategorie, aktuálně se zaměřují především na U13. „Zlín už řadíme mezi zavedené oddíly a má pevné místo na české baseballové mapě,“ prohlásil Petr Dittrich, předseda České baseballové asociace.

Více o zlínském baseballu na www.cobblers.cz

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru