Česky

Česky

English

menu
zavřít

Čtenáři v Rusku ocenili prózu zlínského spisovatele Antonína Bajaji

31. 3. 2017

Aktuality

12

Zlín - Nositel Ceny města Zlína Antonín Bajaja, spisovatel a hybatel zlínského literárního života, zvítězil ve čtenářské anketě s názvem Vyberme si nejlepšího zahraničního spisovatele...

644-bajaja-zvlceni.jpg

Zlín - Nositel Ceny města Zlína Antonín Bajaja, spisovatel a hybatel zlínského literárního života, zvítězil ve čtenářské anketě s názvem Vyberme si nejlepšího zahraničního spisovatele v sekci „Autor, jehož kniha již byla přeložena a vydána v ruském jazyce“. Anketu organizovala knihovna Majakovského v Petrohradu. Ruské čtenáře nejvíce zaujala jeho kniha Zvlčení.  

„Generální konzulát ČR v Petrohradu Vám upřímně děkuje za Váš přínos k šíření dobrého jména České republiky v oblasti kultury,“ napsal zlínskému spisovateli Karel Kühnl, generální konzul ČR v Petrohradu. Cenu, keramickou plastiku a diplom, předají Antonínu Bajajovi pořadatelé ankety v dubnu při své návštěvě České republiky.

Záměrem tohoto populárního projektu je seznámit ruské publikum s literárními novinkami ze zahraničí – a to nejen už přeloženými a vydanými v ruštině, ale také s knihami, o jejichž vydání by mohl nastat zájem. Vyvrcholením celého projektu je on-line hlasování a udělení cen spisovatelům, jejichž knihy se nejvíce zalíbily čtenářům.

V roce 2017 se projektu zúčastní knihy z 20 zemí. Českou literaturu zastoupí Michal Viewegh s novelou Andělé všedního dne (v ruském jazyce vydána v 2011) a Martin Vopěnka s knihou Nová planeta v kategorii „Autor, jehož kniha zatím není přeložena a vydána v ruštině“.

Antonín Bajaja, Zvlčení:

Próza Zvlčení nahlíží do života dvou rodin: lidské a vlčí. Tu vlčí vyhnali lovci a pastevci ze Slovenska do moravských Karpat, kde se postupně zabydluje. Protože se chová obezřetně, žijí rodiny odděleně, každá ve vlastním světě. Jejich příběhy se však pokradmu přibližují, až dojde k tajemnému prolnutí. A kdesi v pozadí je slyšet baladický tón starých legend.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru