Česky

Česky

English

menu
zavřít

Čtenářům bude sloužit knihobox. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

4. 6. 2021

Aktuality

11

Zlín – Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně zavádí novou službu Knihobox.

Čtenářský komfort zvýší výpůjční knihobox

Zlín – Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně zavádí novou službu Knihobox. Díky ní si čtenáři mohou vyzvednout objednané výpůjčky nezávisle na provozní době knihovny. V provozu bude  24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

„Službou vycházíme vstříc čtenářům, kteří nestíhají přijít do knihovny během provozní doby nebo preferují bezkontaktní výpůjčku bez osobní návštěvy knihovny. Vedle Zásilky je to již druhá služba, kterou přemosťujeme nedostupnost knihovního fondu i v případě úplného uzavření knihovny,“ uvedl ředitel knihovny Jan Kaňka.

První tři měsíce bude služba fungovat ve zkušebním režimu. V tomto období je čtenářům k dispozici zdarma, uživatelé zaplatí pouze standardní cenu objednávky či rezervace daného dokumentu, která představuje částku 10 Kč.

„Čtenář si předem objedná žádané dokumenty z fondu ústřední knihovny standardní cestou v online katalogu. Poté vyčká na oznámení, že jsou vybrané dokumenty připraveny. Požadavek na jejich vyzvednutí v Knihoboxu zašle emailem na adresu knihobox@kfbz.cz a uvede den a pravděpodobný čas vyzvednutí. Knihovníci výpůjčky zaevidují do výpůjčního systému a po uložení v Knihoboxu čtenář obdrží e-mailem nebo jako SMS výzvu k vyzvednutí (včetně lhůty a kódu pro vyzvednutí). Na displeji Knihoboxu zvolí „VYZVEDNOUT“ a zadá doručený kód. Platbu částky za objednávky může čtenář provést kdykoliv ve svém čtenářském kontě online,“ popsala fungování služby Libuše Pavlicová, vedoucí útvaru odborných činností krajské knihovny.

Samoobslužný box je umístěn u severního vchodu do ústřední knihovny (15. budova 14|15 BAŤOVA INSTITUTU), směrem od železniční stanice Zlín-střed.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru