Česky

Česky

English

menu
zavřít

Čtvrtý ročník Život je dar přináší novinku, ale opět i spoustu zábavy pro dobrou věc

15. 1. 2018

Aktuality

13

Zlín - Spolu pro dobrou věc. Spolu pro devět tisíc lidí. Už počtvrté se ve Zlíně uskuteční benefiční den, Život je dar, díky kterému Nadační fond Život je dar - VITA DONUM EST v minulých třech letech podpořil Komplexní onkologické centrum ve Zlíně...

tz-040-zjdnemocnice-.jpg

Zlín - Spolu pro dobrou věc. Spolu pro devět tisíc lidí. Už počtvrté se ve Zlíně uskuteční benefiční den, Život je dar, díky kterému Nadační fond Život je dar - VITA DONUM EST v minulých třech letech podpořil Komplexní onkologické centrum Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně částkou 891 598 korun. V roce 2018 připravili pořadatelé změnu konceptu celé akce, a 20. ledna 2018 se tak lidé mohou těšit také na benefiční ples v Kongresovém centru ve Zlíně. O sportovní, hudební nebo divadelní aktivity v rámci celého benefičního dne ale účastníci nepřijdou.

„Je to dobrá akce, která umožňuje mnoha lidem pomáhat. Za město i za sebe budu moc rád, pokud se i letošní ročník vydaří a zúčastní se ho hodně lidí,“ vzkázal primátor Miroslav Adámek.

Nadační fond Život je dar - VITA DONUM EST vznikl na podporu Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Jeho filozofií je od samotného počátku nejen podpořit finanční pomocí toto oddělení, ale také vyjádřit podporu lidem, kteří bojují s těžkým nádorovým onemocněním. Jen ve zlínské nemocnici prošlo onkologickým oddělením v posledních letech každoročně více než devět tisíc pacientů a dalších 1 200 přibývá.

„Osud těchto lidí nám není lhostejný i proto, že máme ve svém blízkém okolí přátele, kterým tato nemoc zcela změnila život. A právě tato skutečnost nás donutila k uvědomění, že život je dar,“ říkají k této akci její organizátoři.  Za město Zlín přijal záštitu nad akcí Jiří Korec, náměstek primátora pro oblast kultury.

"Jsem velice rád, že akce tohoto rázu u nás ve městě je. Jsem hrdý, že jsem mohl za město dát této akci záštitu. Těší mě, jak akce Život je dar spojuje jak občany města, tak soukromé subjekty včetně profesionálních sportovců, díky čemu se vyberou finance pro dobrou věc. Vzhledem k tomu, že letos akce nabízí opět nové možnosti, věřím, že výše konečného výtěžku sbírky bude ještě větší než v loňském roce,“ uvedl Jiří Korec.

Díky minulému ročníku se mohly na komplexní onkologické oddělení KNTB ve Zlíně pořídit nové infuzní systémy. Ty pomohou pacientům s nádorovým onemocněním lépe zvládat každodenní boj s nemocí. Veškeré příspěvky budou ve stoprocentní výši předány Komplexnímu onkologickému centru KNTB ve Zlíně. V letošním roce budou vybrané finanční prostředky určeny na nákup nového polohovacího stolu pro ozařování s přesností ozáření na1 mm.

 

kompletní program naleznete zde: http://www.zivotjedar.cz/program/

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru