Česky

Česky

English

menu
zavřít

Cyklistické naděje z Evropy se sjedou do Zlína!

21. 6. 2018

Aktuality

14

Zlín - Druhý červencový víkend (14. – 15. července) budou moravská města Zlín a Brno patřit cyklistice, neboť se zde uskuteční Mistrovství Evropy v silniční cyklistice do 23 let.

Do Zlína míří špičková cyklistika

Zlín - Druhý červencový víkend (14. – 15. července) budou moravská města Zlín a Brno patřit cyklistice, neboť se zde uskuteční Mistrovství Evropy v silniční cyklistice do 23 let. Závodit se bude ve čtyřech kategoriích: muži i ženy pojedou juniorskou kategorii a hlavní závod do 23 let. Pod patronací Evropské cyklistické unie (UEC) šampionát proběhne z pověření Českého svazu cyklistiky v Brně a ve Zlíně za pořadatelství CK Brno a Agentury H Production. Evropský šampionát zapadá do oslav 100 let od vzniku Československa a očekává se účast zhruba 600 závodníků ze 40 zemí Evropy! Zatímco časovky jednotlivců se uskuteční v moravské metropoli kolem Brněnské přehrady, silniční závod se pojede v centru krajského města Zlína, kde bude po celý víkend centrum závodů. Šampionát pro mladé cyklistické naděje z evropského kontinentu se uskuteční za výrazné podpory a spolupráce Magistrátu města Zlína.

Start a cíl závodu je umístěn na ulici Štefánikova před novou budovou Univerzity Tomáše Bati, kde bude i samotné centrum a zázemí významného sportovního podniku – kanceláře UEC, pořadatele, rozhodčích, V.I.P. a tiskové středisko pro akreditované novináře. Vyroste zde také pódium se světelnou obrazovkou, kde proběhne vyhlášení vítězů jednolivých čtyř závodů. „Velmi atraktivní bude pro fanoušky samotné centrum Zlína. Hned po startu čeká cyklisty obrovský kopec na zrádných kostkách. I cílová rovinka po ulici Štefánikova, která bude mít bezmála tři kilometry, splňuje parametry světových soutěží,“ pověděl Marián Štětina, prezident evropského šampionátu cyklistických nadějí. V sobotu 14. července vyjedou na trať před polednem nejdříve juniorky a odpoledne poté ženy do 23 let. V neděli 15. července nastoupí na start dopoledne junioři a celý šampionát vyvrcholí odpoledne hlavním závodem mužů do 23 let. Diváci se mohou těšit v každé kategorii na osm českých závodníků, mezi česká želízka v ohni a kandidáty na medaile patří Karel Vacek nebo Nikol Nosková.

Pořadatelé připravili pro silniční závod jednotlivců náročný okruh v délce 10,308 kms převýšením 315 metrů, který povede přes místní části Kudlova a Jaroslavic. Na cyklisty čeká obtížný okruh se stoupáním na kostkách k bývalému Domu umění, poté náročné stoupání na Kudlov a dále obtížný sjezd z Jaroslavic do Zlína. „Náročnost silnic ve Zlíně a blízkém okolí je mimořádná. Podařilo se nám najít okruh, který bude svou náročností asi nejtěžší v historii evropských šampionátů. V hlavní kategorii se pojede čtrnáct kol, celkové převýšení bude okolo čtyř tisíc metrů, což je srovnatelné s prestižními závody na Giro d´Italia nebo Tour de France,“ řekl Marián Štětina. Parkoviště mechanických a doprovodných aut závodních týmů, ale rovněž pro V.I.P. a pracovníky sdělovacích prostředků bude zajištěno pod Velkým kinem a obchodním domem.

Šampionát evropských nadějí v silniční cyklistice přiláká do České republiky i zájem pracovníků sdělovacích prostředků – televize, rozhlasu, píšících novinářů a fotografů. Ve Zlíně se očekává početná divácká kulisa fanoušků cyklistiky a sportu. Pokud pořadatelsky uspějeme, láká nás uspořádat v příštím roce závod Visegradské čtyřky a možná v roce 2020 i společný česko-slovenský šampionát, což by byl zároveň kvalifikační závod na letní olympiádu v Tokiu. Fandové by mohli ve Zlíně vidět na živo hvězdy světové cyklistiky jako jsou Peter Sagan, Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar a další,“uvedl Vladislav Hamrla,jednatel Agentury H production, která má zlínskou část šampionátu organizačně na starosti.

Pořadatelé zlínské části  budou velmi dbát na bezpečnost. Z Barum Rally známe, jak důležitá je právě bezpečnost fanoušků. Cyklisté pojedou náročný sjezd z Jaroslavic do centra města, tam se musí neprodyšně uzavřít celý prostor okolo trati. Dále je třeba říci, že okruh je veden tak, aby nebylo úplně ochromeno centrum Zlína, kdy je potřeba zajistit průjezdnost městské hromadné dopravy a záchranného sboru,“ uzavřel Vladislav Hamrla.

Další informace o významné sportovní akcí letošního léta ve Zlíně najdete na webové stránce www.echroad2018.com.

 

ČASOVÝ PROGRAM:

SOBOTA 14. ČERVENCE 2018:

11:00 – 13:00 hodin: juniorky (72 km, 7 kol)

14:30 – 17:30 hodin: ženy U23 (103 km, 10 kol)

NEDĚLE 15. ČERVENCE 2018:

09:00 – 12:00 hodin: junioři (113 km, 11 kol)

13:00 – 17:00 hodin: muži U23 (144 km, 14 kol)

 

Roman Ordelt

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru