Česky

English

menu
zavřít

Cykloměstem roku, dle hodnocení účastníků Do práce na kole, jsou Otrokovice. Zlín se umístil hned druhý

29. 6. 2021

Aktuality

3

Zlín - CYKLOMĚSTO je soutěž o město nejpřátelštější k cyklistům a pro rok 2021 ji opět po roce vyhrály Otrokovice. Na druhém místě se umístil Zlín a dále České Budějovice a Olomouc...

Zlín - CYKLOMĚSTO je soutěž o město nejpřátelštější k cyklistům a pro rok 2021 ji opět po roce vyhrály Otrokovice.  Na krásném druhém místě se umístil Zlín a dále České Budějovice a Olomouc. O pořadí rozhodl Auto*Mat z.s. Praha na základě výsledků z CYKLOBAROMETRU MĚST, k tomu zohlednil počet zaregistrovaných účastníků na počet obyvatel, zda akci ve městě organizuje město nebo neziskový sektor (ideální je kombinace obojího) a samotnou aktivitu organizátora výzvy Do práce na kole ve městě.

A jak se cítí cyklisté v českých městech? Ve kterém městě se cítí nejlépe a ve kterém nejhůře? A jak si města vedla oproti minulému roku? To zjišťuje anketa CYKLOBAROMETR MĚST v ČR. Využívá metodu podobného průzkumu, který pravidelně probíhá v Německu.

Prostřednictvím on-line dotazníku oslovila Nadace Partnerství ve spolupráci se spolkem Auto*Mat účastníky kampaně Do práce na kole 2021, kteří odpovídali na 29 otázek. Hodnotit mohli na stupnici od jedné do šesti. Čím nižší celkový průměr, tím lepší výsledek. Účastníci letošní výzvy se tak například vyjádřili k pocitovému stavu cyklodopravy ve městě, komfort na cyklostezkách, stav infrastruktury, změnu oproti loňskému roku. Města s méně než 15 respondenty nebyla do finálního pořadí zahrnuta.

Nejlepší hodnocení od samotných cyklistů v roce 2021 získaly Otrokovice, dále  Zlín, Pardubice a České Budějovice. Naopak nejhorší hodnocení od cyklistů si odnáší Praha, Plzeň a Brno. Zlín letos získal nejlepší umístění od roku 2016, kdy se začala města v ČR podle CYKLOBAROMETRU posuzovat.

„Děkujeme  všem za podporu cyklodopravy ve Zlíně i v Otrokovicích a nejbližším okolí. Cyklodoprava má oproti osobní automobilové dopravě řadu výhod environmentálních a také osobních. Jízdní kolo je levný a rychlý dopravní prostředek, kterým se dostanete všude a ještě tím zlepšíte svou fyzickou kondici,“ konstatovala Jana Vybíralová, koordinátorka kampaně Do práce na kole v našem regionu.