Česky

Česky

English

menu
zavřít

Cyklosezona začíná. Je na co se těšit

23. 4. 2018

Aktuality

11

Zlín - Nadcházející cyklosezona přinese vyznavačům kol ve Zlíně hned několik zajímavých akcí. Během května se uskuteční další ročník soutěže...

Cyklomaraton Vydržíš co primátor! se pojede i letos

Zlín - Nadcházející cyklosezona přinese vyznavačům kol ve Zlíně hned několik zajímavých akcí. Během května se uskuteční další ročník soutěže Do práce na kole, jejímž cílem je motivovat veřejnost k přesednutí z automobilů na kola, koloběžky, in-line brusle či k častějšímu chození pěšky. Do akce zasáhne i několik týmů ze zlínské radnice.

V pátek 15. června se na náměstí Míru pojede další cyklomaraton Vydržíš co primátor! na speciálních schwinn cycling kolech. Skládat se bude opět ze tří částí dlouhých 50 minut, kdo však bude chtít, může šlapat celé tři hodiny v kuse. „Účastníci pojedou pod vedením zkušených instruktorů,“ řekla spolupořadatelka akce Martina Lerlová. Dodala, že pro účastníky budou zajištěny občerstvení a dárky. Protože počet schwinn cycling kol je omezen, bude nutná registrace účastníků a to v recepci Sportcentra Maty, které se nachází v badmintonové hale na Růmech. Termín registrace pořadatelé včas oznámí.

Kola budou už druhým rokem součástí motoristické Barum Czech Rally Zlín. V rámci doprovodného programu se v pátek 24. srpna pojede na trati městské rychlostní zkoušky závod Zlínská kola. Při premiérovém ročníku se loni na start postavilo téměř 520 cyklistů na všech možných typech kol, což výrazně předčilo očekávání pořadatelů. „Byla to zatím nejmasovější akce, která se kdy na Barum rally pořádala. Proběhla bez problémů a cyklisté i diváci si ji užili,“ konstatovala Silvie Hlavičková, ředitelka Zlínských kol.

Již tradicí se stala Cyklojízdy večerním Zlínem, které nabízí atmosféru společné projížďky ulicemi města. Smyslem i této akce je podpořit cyklistiku jako alternativní způsob dopravy, zejména pro městské popojíždění. Termín letošních cyklojízd město Zlín v předstihu zveřejní a to i prostřednictvím Magazínu Zlín.

Ve výčtu cykloakcí právě začínající sezony nesmí chybět ani charitativní cyklotour Na kole dětem, která pomáhá získávat finanční peostředky na léčbu dětí, které onemocněly leukémií. Letos se pojede už devátý ročník. Slavný velocipedista Josef Zimovčák přiveze peloton plný osobností na náměstí Míru ve čtvrtek 31. května. „Město Zlín je naším dlouhodobým a spolehlivým partnerem a za to jsme rádi. Obrovskou podporu cítíme i od samotného primátora Miroslava Adámka. Na jeho přístupu je poznat, že je lékař,“ prohlásil Josef Zimovčák, zakladatel projektu.

Město Zlín je součástí akce Na kole dětem už od roku 2011. Podporuje jej finančně, organizačně a pomáhá také s  propagací. V rámci zlínské části nabízí program na náměstí Míru, propaguje dárcovství krve a kostní dřeně. Josef Zimovčák uskutečnil k tématu několik besed na základních školách, které Zlín zřizuje. Čtyři z nich - ZŠ na ulici Štefánikova, ZŠ na ulici Slovenská, ZŠ Křiby a ZŠ v Malenovicích - jsou partnery projektu. „Tahle cyklotour je  výborným zážitkem. Ze sportovního výkonu, z atmosféry v pelotonu i proto, že pomáháte dobré věci,“ shrnul své pocity radní pro oblast dopravy Josef Novák, který se akce pravidelně účastní. Více informací na www.nakoledetem.cz.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru