Česky

Česky

English

menu
zavřít

Cyklostezka Zlín na ulicích Tyršovo nábřeží, Výletní a Mladcovská se 6. srpna otevírá

6. 8. 2020

Aktuality

27

Zlín - Po více než ročních stavebních pracích si mohou nejen cyklisté ale i místní obyvatelé oddechnout, jelikož se dnes otevírá nově zbudovaná cyklostezka Zlín, která se napojuje z Fügnerova nábřeží...

tyrsovo-obr2.jpg

Zlín - Po více než ročních stavebních pracech si mohou nejen cyklisté ale i místní obyvatelé oddechnout, jelikož se dnes otevírá nově zbudovaná cyklostezka Zlín, která se napojuje z Fügnerova nábřeží podjezdem na Tyršovo nábřeží, dále na ulici Výletní a Mladcovskou, čímž doplňuje další část páteřní cyklostezky Vizovice-Zlín-Otrokovice.

 „Jednalo se o náročnou stavbu, kterou nyní mohou plně využívat cyklisté i chodci. Původně bylo v plánu otevřít cyklostezku o 2-3 měsíce dříve, ale v projektu jsme provedli zásadní stavební změnu. Nechali jsme cyklopodjezdy přebudovat na piloty, aby stavba byla stabilnější. Bohužel byly cyklopodjezdy v původním projektu řešeny jinak,“ zmínil Michal Čížek, radní pro dopravu. Město raději řidičům připomíná, že se jedná o zklidněnou zónu, navíc se zákazem průjezdu po Tyršovu nábřeží.

„Lokalita ulic Tyršovo nábřeží, Smetanova, Čepkovská byla navržena jako zklidněná část s omezením rychlosti. Budování cyklostezek je nedílnou součástí konceptu zdravého města a udržitelné mobility,“ uvedl radní.  

V případě příjezdu za nákupy do OC Čepkov by město Zlín chtělo požádat všechny řidiče, aby užívali trasu po levém břehu, tedy ulici Benešovo nábřeží, která je rychlejší a plynulejší. Tímto krokem tak všichni přispějí k bezpečnosti cyklistů, jelikož v ulici Tyršova nábřeží vede část této páteřní cyklotrasy. Statutární město Zlín tak žádá všechny řidiče o dodržování tohoto stavu, neboť do „čepkovské“ oblasti smí vjíždět pouze ti, kteří zde mají cíl své cesty. 

Projekt byl podpořen z Integrovaného regionálního operačního programu.

Zpracovala: Nikola Jurigová, Odbor dopravy

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru