Česky

Česky

English

menu
zavřít

Cyklostezky. I letos se budou stavět

31. 1. 2018

Aktuality

14

Zlín - I v letošním roce je v plánu vybudovat na území města Zlína hned několik úseků cyklostezek. Jeden z nejdůležitějších...

Uskuteční se další ročník oblíbené cyklojízdy

Zlín - I v letošním roce je v plánu vybudovat na území města Zlína hned několik úseků cyklostezek. Jeden z nejdůležitějších o délce 4,25 kilometru bude součástí páteřní cyklostezky podél Dřevnice a to na trase Příluky – Lužkovice – Klečůvka.

„Část mezi Příluky a Lužkovicemi byla dokončena už loni, do května dobudujeme zbývající část od Lužkovic po katastru Klečůvky k obci Lípa nad Dřevnicí, kolaudovány a zpřístupněny budou obě části současně,“ sdělil radní pro oblast dopravy Josef Novák a dodal, že náklady dosáhnou výše 29,4 milionu korun.

Páteřní cyklostezka Otrokovice – Zlín – Vizovice podél toku řek Dřevnice a Lutoninky představuje hlavní cyklistickou komunikaci zlínské aglomerace, zajišťuje vzájemné propojení na úrovni jednotlivých měst a obcí.

Probíhá příprava dalšího úseku pro cyklisty a to na trase  Cigánov – Čepkov - Výletní – Baťova vila, což představuje délku téměř půldruhého kilometru. „Nyní dokončujeme projekční přípravu. Projekt bude zahrnovat celkové dopravní zklidnění lokality Čepkov a výstavby podjezdů pod Cigánovským a Čepkovským mostem pro cyklisty,“ upřesnil Martin Habuda, cyklokoordinátor radnice. Předpoklad zahájení stavebních prací je nejdříve v roce 2019.

Síť cyklostezek na území města je dlouhá necelých 25 kilometrů, po dokončení uvedených staveb dosáhne délky téměř 31 kilometrů. Kromě páteřní cyklostezky patří mezi nejdůležitější i Městská obslužná stezka. Ta je zaměřena na zpřístupnění centra Zlína pro cyklisty a je vedena podél významných objektů, které jsou častým cílem cest obyvatel i návštěvníků. Vedle výstavy nových úseků radnice opět uspořádá řadu akcí zaměřených na cyklisty a cyklodopravu, chybět nebude ani oblíbená večerní vyjížďka městem.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru