Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dárci krve obdrželi slevu na MHD nebo vstupenky do zoo

12. 7. 2017

Aktuality

55

Zlín - Město Zlín a jeho představitelé si velmi cení všech spoluobčanů, kteří nezištně a pravidelně darují krev. Už téměř patnáct let se tak radnice snaží tyto dárce alespoň symbolicky odměnit...

darcovstvi-krve, foto: KNTB.jpg

Zlín - Město Zlín a jeho představitelé si velmi cení všech spoluobčanů, kteří nezištně a pravidelně darují krev. Už téměř patnáct let se tak radnice snaží tyto dárce alespoň symbolicky odměnit a to formou dotace na pořízení síťové jízdenky na MHD nebo v posledních letech také vstupenkami do zlínské zoo. I letos zastupitelé schválili rozdělit mezi dárce krve cca 250 tisíc korun.

„Jako chirurg jsem sám několikrát zažil situaci, kdy jsme na operačním sále museli na krev čekat. Všech těchto obětavých lidí si tak nesmírně vážím a děkuji jim,“ uvedl primátor Miroslav Adámek, který je původní profesí lékař a sám také aktivní dárce krve.

Garantem seznamu oceňovaných občanů Zlína, držitelů Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského za 40 bezplatných odběrů krve, je Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín. Dotace byla schválena na základě žádosti garanta ve vyhlášeném programu Fondu zdraví statutárního města Zlína.

 „Z našich statistik vyplývá potěšující zpráva. Počet dárců krve, kteří mají na tuto dotaci nárok, každým rokem stoupá. Zatímco v roce 2003 jsme oslovili dopisem 167 dárců, letos to bylo už 462 dárců. Záleží pak jen na nich, zda dotaci či vstupenky využijí,“ vysvětlila Jaroslava Richtrová z Oddělení prevence kriminality a sportovišť. Dotace na pořízení síťové jízdenky činí 700 korun na osobu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru