Česky

Česky

English

menu
zavřít

Daří se strážníkům odchyt pobíhajících zvířat?

27. 3. 2017

Aktuality

140

Zlín - Již tři čtvrtě roku zajišťuje odchytovou službu ve Zlíně městská policie. Do té doby spadalo její řízení pod Odbor životného prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína. Samotný odchyt...

Vůz MP pro odchyt zvířat

Zlín - Již tři čtvrtě roku zajišťuje odchytovou službu ve Zlíně městská policie. Do té doby spadalo její řízení pod Odbor životného prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína. Samotný odchyt sice již tehdy vykonávali vyškolení strážníci a tak se jednalo spíše o změnu organizační. Přesto je od ní očekáváno zvýšení efektivity i kvality služby pro občany.

„Odchytová služba zabezpečuje nepřetržitou veterinární asanační činnost pouze na území statutárního města Zlín. Provádí odchyt toulavých a jiných volně pobíhajících zvířat, kdy odchycení psi a kočky jsou následně převáženi do Útulku pro zvířata v nouzi,“ sdělil náměstek Ondřej Běták, do jehož kompetencí MP Zlín patří.

Jen za loňský rok bylo realizováno téměř 300 úspěšných odchytů zvířat, v roce 2015 pak ještě o deset víc. Nejčastěji se jednalo o psy, ale výjimkou nejsou ani exotická zvířata, mezi nimiž jsou nejvíce zastoupeni hadi.

„Letos jsme odchytovou službu vybavili vozidlem, které plně odpovídá požadavkům na její činnost. Jedná se o automobil, který předtím využíval Útvar kynologické služby MP Zlín, a který u odchytářů nahradil letitý, značně opotřebovaný a hlavně velikostně nevyhovující vůz,“ uvedl Milan Kladníček, ředitel Městské policie Zlín.

Veřejnost může kontaktovat odchytovou službu prostřednictvím stálého operačního centra MP Zlín na tel. č. 577 630 501-2 nebo přímo na tel. č. 604 220 261. V naléhavých případech lze pochopitelně také využít linku tísňového volání 156.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru