Česky

Česky

English

menu
zavřít

Delegace z Číny poznávala Zlín. Zaujal je filmový festival i univerzita

5. 12. 2017

Aktuality

10

Zlín - Může se stát Zlín a celý náš region oblíbeným cílem čínských turistů či dokonce investic? Odpověď na tyto a jiné otázky může přiblížit výsledek pracovního informativního...

p1010045.jpg

Zlín - Může se stát Zlín a celý náš region oblíbeným cílem čínských turistů či dokonce investic? Odpověď na tyto a jiné otázky může přiblížit výsledek pracovního informativního setkání zástupců čínské delegace s vedoucími úředníky zlínského magistrátu. Do Zlína přicestovali pánové Liu Wenchao (v angličtině užívá jméno Adams Liu), ředitel of Investment Promotion Bureau in Zhongjie High-tech Zone (farma čínsko – česlovenského přátelství a přilehlá prům. Zóna) a Lv Pengan (Lee), zástupce společnosti United Industries a.s., kteří zde prověřovali možnosti rozšíření aktivit do regionu střední Evropy. Při jednání a poznávání regionu delegaci doprovázel Milan Kristek, člen Komise pro mezinárodní styky, cestovní ruch a EU Rady města Zlína.

„Návštěva navazovala  na uzavření Memoranda o přátelské spolupráci mezi čínským městem Cangzhou a Zlínem z roku 2016. Účelem jednání bylo představit pánům reálie našeho města a především poskytnout informace o možnostech a variantách konkrétní spolupráce. Témat bylo hodně a neprobíraly se jen investiční možnosti, ale řeč přišla také na zlínský sport a kulturu,“ uvedl Tomáš Lang, vedoucí Odboru kanceláře primátora, který jednání vedl. Zástupce „říše středu“, jak se Číně také dříve říkalo, zaujal například Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež a navštívili také Univerzitu Tomáše Bati.

„Spolupráce a výměna zkušenosti v oblasti vzdělání je jedna z věcí, která nás velmi zajímá. Potřebujeme špičkové odborníky, kteří by zde mohli studovat doktorandská studia a zajímavá by mohla být i možnost výměnných pobytů a stáží,“ prozradil Liu Wenchao (Adams Liu).

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru