Česky

Česky

English

menu
zavřít

Den boje za svobodu a demokracii uctili politici i široká veřejnost

17. 11. 2019

Aktuality

7

Zlín – Oslavy 30. výročí sametové revoluce probíhají v průběhu celého měsíce listopadu a podílí se na nich několik zlínských organizací včetně statutárního města Zlína.

Zlín –  Oslavy 30. výročí sametové revoluce probíhají v průběhu celého měsíce listopadu a podílí se na nich několik zlínských organizací včetně statutárního města Zlína.

V neděli 17. listopadu, v Den boje za svobodu a demokracii, se před radnicí u Pomníku obětem totality uskutečnil slavnostní pietní akt, jehož se zúčastnili politici i široká veřejnost. V rámci pietního aktu vystoupili s proslovy zástupce Senátu Parlamentu České republiky Tomáš Goláň, poslanec Poslanecké sněmovny České republiky Marek Novák, radní Zlínského kraje Michaela Blahová, primátor statutárního města Zlína Jiří Korec a další zástupci Rady města.

„Demokracie je založena na názoru většiny, který se má ctít a respektovat. Jsme však ve fázi, kdy stále více jednotlivců a menšin propaguje svůj názor na úkor zájmu většiny, a to zpravidla s falešným odkazem na demokracii. O to více je důležité podpořit a zdůraznit demokratické principy, ctít dohody a lidské hodnoty. Pan prezident Václav Havel jednou řekl: „Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatímco těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše.“ Vážení spoluobčané, přeji nám všem, aby nás bylo co nejvíce, kterým jsou v duchu tohoto citátu pana prezidenta Václava Havla, svazovány ruce,“ pronesl primátor Jiří Korec.

Po skončení slavnostního pietního aktu se konal na náměstí Míru Koncert Svobody 2019, který trval do 21. hodiny.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru