Česky

Česky

English

menu
zavřít

Den stromů zahájí Stromové slavnosti 2019

17. 10. 2019

Aktuality

22

Zlín – Město pořádá 9. ročník akce zaměřené na přírodu a péči o stromy s názvem Stromové slavnosti 2019.

stromove-slavnosti.jpg

Zlín – Město pořádá 9. ročník akce zaměřené na přírodu a péči o stromy s názvem Stromové slavnosti 2019. Široké veřejnosti je určen především program Dne stromů, který se uskuteční v pátek 18. října u zámku v sadu Svobody

Návštěvníci, a zejména děti, se mohou těšit na zážitkové lezení po stromech, ukázku dravců či hendikepovaných netopýrů, besedu s myslivcem, ukázku košíkářského či řezbářského řemesla a na mnoho jiných zajímavostí.

Na ukázku podzimních prací odkazuje druhá pozvánka. Konají se 22. října v městském sadu Růmy. Tady děti z MŠ Slovenská vysadí další jabloň do původního sadu a na účastníky čeká povídání o jablcích a sadech. V úterý 19. listopadu se v Muzeu jihovýchodní Moravy koná poslední ze série aktivit Stromových slavností 2019 – seminář na téma Praktická ochrana živočichů ve městech a městských parcích, uplatnění přírodě blízké péče o dřeviny ve městě. Seminář je vhodný pro správce zeleně, arboristy, zahradníky, orgány ochrany přírody, ale také pro zájemce z řad široké veřejnosti.

Akci Stromové slavnosti organizují pracovníci Odboru životního prostředí a zemědělství a Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína.

V České republice připadá Den stromů na 20. října, je to svátek, který stromy oslavuje prostřednictvím jejich společného sázení. V současné době se Den stromů slaví ve více jak 40 zemích světa.

Více na www.zlin.eu.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru