Česky

Česky

English

menu
zavřít

Desítky dobrovolníků uklidily cyklostezku. Mezi "poklady" byly i vysavače

4. 4. 2017

Aktuality

12

Zlín - Ukliďme Svět – Ukliďme Česko. To je název akce, v jejímž rámci se dobrovolníci z celé země, ale i Země, pustili do úklidu zaneřáděných prostranství.

img-1969.jpg

Zlín - Ukliďme Svět – Ukliďme Česko. To je název akce, v jejímž rámci se dobrovolníci z celé země, ale i Země, pustili do úklidu zaneřáděných prostranství. Nejčastěji se uklízela koryta řek a potoků. Dobrovolníci ze Zlína a Otrokovic se pustili do úklidu cyklostezky mezi oběma městy. V sobotu tak ze Zlína vyrazilo dvacet dobrovolníků a z Otrokovic padesát pět.

„Nakonec se společně setkali na odpočívadle u splavu před Trávníky v Otrokovicích. Skupina ze Zlína sesbírala 17 pytlů nepořádku plus další neskladný odpad. V Otrokovicích nasbírali přes polovinu menšího nákladního auta Technických služeb,“ prozradila Jana Vybíralová z iniciativy Cyklo Zlín. Ze zlínského magistrátu se úklidu zúčastnili i radní Josef Novák, cyklokoordinátor Martin Habuda, Michal Zlámal z Odboru koncepce a realizace dopravních staveb. Za Otrokovice vše organizovala Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně – správního a do práce se pustilo i několik místních zastupitelů. Už v pátek se pak do užitečné akce zapojili pracovníci Moravské vodárenské, a. s., jejichž mateřská společnost Veolia akci prostřednictvím svého nadačního fondu celostátně podporuje.

„Nejedná se však o žádné Zlínské specifikum. V případě Zlína si zaměstnanci MOVO, vybrali zaneřáděné odpočívadlo v Malenovicích, které je v blízkosti ČOV Malenovice. To jsme uvítali, protože sami bychom nedokázali uklidit šest kilometrů cyklostezky včetně tohoto odpočívadla,“ vysvětlil Martin Habuda, účastník akce a koordinátor radnice.

Tato akce však naplno odhalila nepochopitelnou věc. I v době, kdy mohou lidé bezplatně odevzdat odpad ve sběrném dvoře se najdou tací, kteří pro uložení nábytku či spotřebičů zvolí keř či koryto potoka. 

„Mohu dodat zajímavost, že letošní specialitou byly vysavače. Jen já jsem vytáhl z křoví kolem cyklostezky dva kusy,“ doplnil Martin Habuda.

O dodání pomůcek k úklidu a zajištění odvozu se postarala obě města. Dobrovolníci dostali na závěr občerstvení, diplomy a drobné dárky.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru