Česky

Česky

English

menu
zavřít

Děti s kombinovaným postižením se mohou připravovat na školu

7. 2. 2020

Aktuality

17

Zlín – Nový přípravný stupeň Základní školy speciální otevře Základní škola Zlín, Středová.

skola-stredova.jpg

Zlín – Nový přípravný stupeň Základní školy speciální otevře Základní škola Zlín, Středová. Určen je dětem se středně těžkým mentálním postižením, se souběžným postižením více vadami nebo poruchami autistického spektra. Výuka v přípravném stupni začíná ve školním roce 2020/2021.

„Přípravný stupeň mohou u nás děti navštěvovat až tři roky. Nabízíme individuální přístup speciálních pedagogů, jejichž metoda výuky je zaměřená na komunikaci a pracovní dovednosti. Pro děti jsou připraveny třídy s novými interaktivními pomůckami a také školní družina se zájmovými kroužky,“ uvedla ředitelka Základní školy Zlín, Středová Věra Dernie.

Zápis dětí, které v průběhu školního roku dovrší minimálně pěti let věku, se koná 8. dubna 2020. Ve stejný den se koná i zápis do běžných tříd.

Žáci Základní školy Zlín, Středová 4694 na Jižních Svazích jsou děti s mentální retardací různého stupně a s dalším postižením, ať již tělesným či smyslovým. Školu navštěvují také žáci nevidomí a žáci s poruchou autistického spektra. ZŠ Zlín, Středová je jediným zařízením tohoto typu na Zlínsku.

Více o škole na: www.skola-spc.cz, tel. 604 122 257.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru