Česky

Česky

English

menu
zavřít

Devět tun prachu na pouhých dvou kilometrech. I to je výsledek blokového čištění

5. 4. 2017

Aktuality

12

Zlín - Neuvěřitelných devět tisíc kilogramů prachu, papírků či zimní posypové směsi odstranily vozy Technických služeb Zlín na pouhých dvou kilometrech zlínských silnic...

blokove-cisteni---01.jpg

Zlín - Neuvěřitelných devět tisíc kilogramů prachu, papírků či zimní posypové směsi odstranily vozy Technických služeb Zlín na pouhých dvou kilometrech zlínských silnic. Úspěšnost blokového čištění tak výrazně ovlivňuje kvalitu vzduchu, který ve Zlíně dýcháme. Nebo jinak řečeno, každý kdo bezohledným parkováním ztěžuje vyčištění ulic, přispívá ke zhoršování kvality ovzduší ve městě. Vyčištění jednotlivých ulic by tak mělo být především v zájmu samotných obyvatel dané lokality.

„Cílem blokového čištění je podstatné snížení prašnosti na zametených komunikacích a zlepšení kvality ovzduší ve městě. Věříme, že to stojí za trochu nepohodlí při hledání parkovacího místa,“ apeluje na respektování dopravního značení Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín. Pokud není ulice zcela vyklizena, je vyčištění ploch pod parkujícími vozy znemožněno. O čištění dané ulice je přitom každá lokalita informována dopravním značením, které je zde umístěné týden předem. A pozor! Dopravní značení je platné až do další značky, není zrušeno křižovatkou.

Ve čtvrtek 6. dubna bude blokové čištění pokračovat podle plánu na Jižních Svazích v ulicích Jílová, Luční, Polní a v části Okružní. 11. dubna pak ulice Středová a Křiby. 13. dubna to budou ulice Čepkovská, Hlavníčkovo nábřeží, Pod Stráněmi, Smetanova, Tyršovo nábřeží. Podrobné mapové podklady s úseky blokového čištění i termíny jsou veřejně přístupné na www.tszlin.cz.

Konkrétní rozpis najdete zde:

http://www.tszlin.cz/pozemni-komunikace/cisteni-a-seceni/blokove-cisteni/

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru