Česky

Česky

English

menu
zavřít

Divadlo uvede muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení

14. 3. 2023

Aktuality

207

Zlín – Městské divadlo Zlín chystá muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení podle slavného Almodóvarova filmu. 

Muzikál režíruje Stano Slovák, umělecký šéf Městského divadla Brno, a hlavní roli Pepy ztvární Petra Králová. Zpívat bude host Igor Timko. 

„Divadlo při zpracování muzikálu navázalo netradiční spolupráci se známým populárním zpěvákem Igorem Timkem, který je frontmanem kapely No Name a vystudovaným hercem. Diváci jej uvidí v alternaci se zlínským hercem Radovanem Králem na prknech jeviště Velkého sálu. Máme se po úspěšném muzikálu Donaha!, které městské divadlo hraje už rok, na co těšit,“ řekla náměstkyně primátora města Zlína Martina Hladíková k připravovanému muzikálu.

Muzikálovou podobu napsali libretista Jeffrey Lane a osvědčený muzikálový skladatel a textař David Yazbek, autoři zmíněného muzikálu Donaha!

„Pepa, Lucía, Candela, Paulina, Marisa, Rosalia, Christina, Domovnice, Matadorka… Kam se ten chlap podívá, všude kolem něj se vynořují stopy jeho neurvalého, egocentrického způsobu života bohémského umělce. Je to vůbec možné? Snesitelné? A kdo za to vlastně může? On! Věřím, že zběsilý kolotoč ztřeštěných situací, rytmický jazz-rock a divoká jízda nočním Madridem nás všechny uhrane tak, že na samém konci tohoto nejen vztahového masakru budeme všichni děkovat svým nejbližším, že obvykle míváme doma poklidné večery a někdy dokonce i nudu. ¡Vamos amigos!” řekl k novému titulu režisér Stano Slovák.

„Čeká mě pěkná práce se dvěma skvělými partnery, zpěváky a herci. Alternace přinese osvěžující tóny a těším se na toto setkávání. Mám ráda výzvy a tahle bude krásně nelehká,“ přidala představitelka Pepy Petra Králová, herečka Městského divadla Zlín.

„Pre každého vysokoškolského pedagóga je ideál, keď popri výuke uměleckého predmetu aktívne působí aj v kamennom profesionáĺnom divadle. A tak som kontaktoval priateěov v zlínskom divadle s tým, že som aktuálne „voľný hráč na trhuˇ, že či ma teda nechcú? Po telefonáte s pánom Randarom a Patrikom Lančaričom sme si plácli. Ďakujem za túto možnost, je mi cťou, byť vašou súčasťou,“ okomentoval spolupráci Igor Timko.

„Alternace v našem divadle nejsou úplně běžné. Má to svoje výhody i nevýhody, každopádně zkoušení bude určitě náročnější než obvykle. Rozhodně se ale na tuto výzvu těším a jsem zvědavý na výsledek,“ doplnil herec Městského divadla Zlín Radovan Král.

Premiéra se chystá na 29. dubna 2023.

Zdroj: Městské divadlo Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru