Česky

Česky

English

menu
zavřít

Divoká prasata ve městě? Městská rada navýšila motivační zástřelné pro myslivce

2. 3. 2020

Aktuality

43

Zlín - Mladcová, Paseky, Vršava. To jsou jen některé z okrajových lokalit Zlína, ze kterých lidé hlásí výskyt a pozorování divokých prasat i blízko domů...

divocaci.jpg

Zlín - Mladcová, Paseky, Vršava. To jsou jen některé z okrajových lokalit Zlína, ze kterých lidé hlásí výskyt a pozorování divokých prasat i blízko domů. Přemnožená černá zvěř trápí řadu měst a působí značné škody na zemědělských plodinách i v soukromých zahradách.

 „Tento problém nechceme brát na lehkou váhu, proto už několik let vyplácíme myslivcům motivační zástřelné. To v minulých letech dosahovalo až 4 tisíc korun. Nově bychom toto zástřelné navýšili na 5 tisíc korun za uloveného divočáka z problematické lokality“ vysvětlil Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast životního prostředí i ekonomiky.

Kromě vyplácení a aktuálního navýšení zástřelného vydalo město Zlín také povolení lovu černé zvěře na nehonebních pozemcích ve vlastnictví statutárního města. Aktuálně povolené lokality jsou na Vršavě za Kauflandem a za Zikmundovou vilou. V roce 2019 bylo v honitbách v ORP Zlín uloveno téměř 900 divokých prasat.

K uloveným divočákům na území města budou myslivci přivolávat i městskou policii, která úlovek zaeviduje.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru