Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dnes si připomínáme Den Země

22. 4. 2021

Aktuality

45

Zlín - Den Země, tak se jmenuje událost, která se každoročně slaví 22. dubna po celém světě. Hlavním poselstvím Dne Země je propagace ochrany životního prostředí a ...

depositphotos-5689339-xl-2015.jpg

Zlín - Den Země, tak se jmenuje událost, která se každoročně slaví 22. dubna po celém světě. Hlavním poselstvím Dne Země je propagace ochrany životního prostředí a upozorňování na různá nebezpečí, která hrozí naší planetě zejména v důsledku lidské činnosti. Historie Dne Země se píše od roku 1970. Toho roku byla v Americe uspořádána celostátní osvětová akce, ke které se postupně se přidávaly další státy, a zastřešila ji organizace OSN. Česká republika se připojila v roce 1990.

Město Zlín každoročně pořádá aktivity v rámci osvětové kampaně Dne Země, avšak v letošním roce je situace bohužel jiná a akce pro školy ani veřejné akce se neuskuteční kvůli protiepidemickým opatřením.

Nicméně vycházka do přírody je jednou z možností, jak alespoň symbolicky oslavit Den Země v letošním roce. S jarem přichází síla a energie přírody a nejlepší recept na dnešní dny je určitě právě pobyt na čerstvém vzduchu. Kam se vydáte, je na vás, stačí jen vyrazit přírodě vstříc.

Věříme, že v příštím roce bude situace příznivější a opět uspořádáme aktivity pro děti ze zlínských škol a také pro širokou veřejnost.

Zde si můžete zkusit spočítat svoji ekologickou stopu www.hra-o-zemi.cz

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru