Česky

Česky

English

menu
zavřít

Do letošního ročníku „Tvoříme Zlín“, zaslali lidé 39 návrhů na vylepšení veřejného prostoru

8. 6. 2021

Aktuality

10

Zlín – Stejně jako v přechozích letech i v tyto jarní měsíce mohli Zlíňané zasílat návrhy na úpravu veřejných prostranství města. V rámci projektu participativního rozpočtu tak...

nové táboriste.jpg

Zlín – Stejně jako v přechozích letech i v tyto jarní měsíce mohli Zlíňané zasílat návrhy na úpravu veřejných prostranství města. V rámci projektu participativního rozpočtu tak obyvatelé Zlína letos zaslali celkem 39 návrhů, což je o pět návrhů více než loni. Na realizaci jednotlivých projektů je připraveno celkem pět milionů korun.

„Nyní budou zaměstnanci statutárního města Zlína prověřovat, nakolik jsou jednotlivé návrhy realizovatelné. Na podzim jednotlivé návrhy představíme veřejnosti a zveřejníme informace o možnosti hlasování. Samotné hlasování bude pravděpodobně zahájeno v listopadu,“ připomněla další postup radní Jana Bazelová

Zlíňané mohli navrhovat dva druhy projektů, a to tzv. malý projekt (do 0,5 milionu korun) a velký projekt (až 1,5 milionu korun). Realizováno bude právě tolik projektů, kolik se jich vejde do stanoveného rozpočtu pět milionů korun. O vítězných návrzích rozhodnou lidé v hlasování prostřednictvím internetu a mobilního telefonu. Zapojit se však mohou i Zlíňané bez přístupu na síť a to odevzdáním hlasu v městském informačním a turistickém středisku na radnici nebo v kancelářích místních částí.

Podrobná pravidla a další informace jsou k nalezení na webu tvorimezlin.cz nebo facebookovém profilu projektu. S dotazy se lze obracet také přímo na e-mail koordinátorky projektu tvorimezlin@zlin.eu.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru