Česky

Česky

English

menu
zavřít

Do MHD a na magistrát pouze s rouškou nebo šátkem

18. 3. 2020

Aktuality

7

Zlín - V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a schválených usnesení vlády České republiky zasedá pravidelně Krizový štáb města Zlína. Ten v rámci středečního jednání (18. 3. 2020) rozhodl o dalších preventivních opatřeních.

radnice.jpg

Zlín - V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a schválených usnesení vlády České republiky zasedá pravidelně Krizový štáb města Zlína. Ten v rámci středečního jednání (18. 3. 2020) rozhodl o dalších preventivních opatřeních.

Po jednání Krizového štábu řekl k aktuální situaci primátor Jiří Korec následující: “Uvědomělých občanů, kteří se řídí vydanými preventivními opatřeními, je dnes již většina a já jim opravdu děkuji. Zároveň vyzývám občany města, kteří stále ještě nedodržují vydaná nařízení, aby byli ohleduplní k ostatním, kryli si obličej a neshromažďovali se na hřištích, ani jiných prostorech. Čím více budeme dodržovat jednotlivá preventivní opatření, tím dříve mohou ta největší omezení skončit.“

Do MHD pouze s rouškou nebo šátkem

Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice zavádí od 19. 3. 2020 opatření pro cestující v trolejbusech a autobusech MHD v podobě povinného používání ochranných roušek nebo jiný způsob zakrývání úst a nosu. Od úterý 17. března DSZO bylo používání roušek cestujícím pouze doporučeno.

„Dosavadní doporučení na nošení roušek nebo jiný způsob zakrývání dýchacích cest na základě rozhodnutí krizového štábu města zpřísňujeme na výslovnou povinnost. Zajistíme výrobu samolepek, kterými opatříme všechny vstupy do vozidel MHD, aby byli cestující o této povinnosti náležitě informováni,“ sdělil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Na magistrát města Zlína pouze s rouškou nebo šátkem

Od čtvrtku 19. 3. 2020 je do prostor magistrátu města Zlína povolen vstup pouze osobám, které budou mít ústa i nos chráněna pomocí roušky, šátku nebo šály.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru