Česky

Česky

English

menu
zavřít

Do nového hřiště u 1. segmentu se už pustili vandalové. Vítězí síla a lhostejnost?

30. 10. 2018

Aktuality

11

Zlín - Nově upravený prostor za prvním segmentem, který má sloužit obyvatelům této části Jižních Svahů k relaxaci, se již stal obětem zájmu vandalů a neohleduplných...

031.jpg

Zlín - Nově upravený prostor za prvním segmentem, který má sloužit obyvatelům této části Jižních Svahů k relaxaci, se již stal obětem zájmu vandalů a neohleduplných spoluobčanů. Ačkoli je hřiště otevřeno jen pár dní, magistrát už může vyčíslovat škody!

„Bohužel někteří lidé a především pak mládež, se zde chová velmi neadekvátně. Chápeme, že je prostor pro ně nový a zajímavý, ale právě to by mělo být důvodem, aby se k okolí chovali ohleduplně. Vždyť tento prostor byl realizován právě pro ně, tak by mohl chvíli vydržet nezdevastovaný,“ říká Zuzana Hegmonová, zahradní architektka města Zlína, která k tomu dodává.

„Domníváme se, že kultura naší společnosti se projeví právě v tom, jak se chováme ke svému okolí, tedy k tomu, co nám nepatří. Tady se zatím ukázalo, že vyhrává síla a lhostejnost nad rozumem a slušností,“ doplnila pracovnice Odboru městské zeleně.
Po vylomeném kolotoči, uvolněném centrálním herním prvku a škodách ve výsadbách požádal magistrát města Zlína o spolupráci Městskou polici Zlín, která zde bude dělat pravidelné preventivní kontroly. Náklady na výstavbu dosáhly částky cca 17 milionů korun bez DPH. Radnice proto apeluje na veřejnost, aby si všímala svého okolí a chovala se slušně a ohleduplně. Vždyť prostranství v majetku města, jsou majetkem všech Zlíňanů. Finance, které se musí vyhradit na odstraňování škod a úklid, by bylo jistě možné využít lépe. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru