Česky

Česky

English

menu
zavřít

Do sbírky darovali Zlíňané 129 starých jízdních kol

25. 4. 2018

Aktuality

5

Zlín - Hned 129 starých kol přinesli Zlíňané u příležitosti Dne Země a doprovodné akce s názvem Kola pro Afriku. Sbírka se konala ve Zlíně již po několikáté...

img-20180419-162843.jpg

Zlín - Hned 129 starých kol přinesli Zlíňané u příležitosti Dne Země a doprovodné akce s názvem Kola pro Afriku. Sbírka se konala ve Zlíně již po několikáté a jejím cílem je věnovat stará kola, jež by u nás skončila v odpadu, dětem, které mají nejbližší školu mnoho kilometrů daleko. Zlíňané však kromě kol přinášeli i přilby, brašny, nářadí a další součástky.

„Někteří dárci kola do sbírky odevzdávali se silnými nostalgickými pocity. Jeden pán se u našeho stánku rozloučil s kolem, které ho vozilo plných 40 tisíc kilometrů. Se silnými pocity se u našeho stánku také rozloučila dívenka předškolního věku, která dětem do Afriky darovala své dětské kolo,“ prozradil Martin Habuda, cyklokoordinátor zlínského magistrátu.

Náročnou logistiku akce, tedy svoz a rozvoj kol zajistila společnost Technické služby Zlín.

„Kol do Afriky, nebude nikdy dost. Stále jsou na světě místa, která naši pomoc potřebují. Proto poděkování patří všem, kteří tuto myšlenku podpořili,“ doplnil Josef Novák, radní pro oblast dopravy.   

Posláním sbírky je umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Kola pro Afriku se točí na principech dárcovství, dobrovolnictví, spolupráce a vlastní iniciativy lidí v ČR. Cestu africkým dětem ke vzdělání umožňují jízdní kola, která darují lidé v ČR. Vámi darovaná kola tak podpoří rozvoj celkové gramotnosti dětí, následně lepší možnost jejich pracovního uplatnění a zvýšení jejich občanského statusu. Za dobu trvání projektu se školákům v Gambii podařilo předat již 6500 repasovaných jízdních kol.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru